Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2023  >  Květen  >  Mléčná dráha nad Jizerkami

Česká astrofotografie měsíce - Květen 2023

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mléčná dráha nad Jizerkami

Uznání a copyright: Jakub Kuřák (http://)

Popis: Rameno a střed Mléčné dráhy nad Jizerskými horami a nad Bukovcem. ¨Nízko¨ nad obzorem se nachází Andromeda vlevo od bukovce, a blízko ní také Perseus a Cassiopeia. Cygnus s Lyrou shlíží z horní části obrázku. V pravé části obrázku se nachází Střed Mléčné dráhy společně s souhvězdím štíra.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Jizerka

Datum pořízení: 25.05.2023

Optika: Samyang 14mm f/2.8

Montáž: Stativ

Snímač: Canon 77D

Zpracování: Celé panorama je z 3 panelů. Jeden panel je 10x20s expozice
Stack proběhl v Sequatoru, poté všechny tři panely složeny v Image Composite Editor. Finální foto nejdříve upraveno ve Photoshopu, poté v aplikaci Lightroom Classic.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


25. vesmírný týden 2024

25. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 6. do 23. 6. 2024. Měsíc bude v úplňku. Planety můžeme pozorovat pouze nízko na ranní obloze, nejvýše je Saturn a Mars. Aktivita Slunce je nižší, ale nová oblast se skvrnami to může rychle změnit. Pozorovatelé úkazů na obloze si všimli nočních svítících oblak i halových jevů. Starliner pokračuje v misi u ISS a očekáváme jeho přistání. Před dvaceti lety se začala psát historie soukromé kosmonautiky, když miniraketoplán SpaceShipOne dokázal dvakrát překonat výškovou hranici 100 km a tím otevřel dveře do kosmu i pro soukromé společnosti a turisty.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2021 S3 PanSTARRS

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2024 obdržel snímek „C/2021 S3 PanSTARRS“, jehož autorem je Miloš Gnida   Dnešní vítězný snímek soutěže Česká astrofotografie měsíce, který pořídil astrofotograf Miloš Gnida, nám přináší pohled hned na několik astronomických objektů. Jednak,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesiac

Mesiac zo včerajška, alebo aj test starého ruského objektívu. Vybavenie: Canon 60D, Tair 33 PhotoSniper 300mm, Vivitar teleconverter 3x, Video tripod. Software: PIPP, Autostakkert (20%), Registax, Adobe Photoshop 438x 1/800 ISO 640 F8

Další informace »