Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2023  >  Červenec  >  Mlhovina Srpek a Mýdlová bublina v souhvězdí Labutě

Česká astrofotografie měsíce - Červenec 2023

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mlhovina Srpek a Mýdlová bublina v souhvězdí Labutě

Uznání a copyright: Roman Hujer (http://hujer.net)

Popis: Mlhovina Srpek (NGC6888) a Mýdlová bublina (PN G75.5+1.7) v souhvězdí Labutě, na snímku je též otevřená hvězdokupa IC4996.

Snímek v plném rozlišení https://www.astrobin.com/whn2qu/

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Skuhrov

Datum pořízení: 16.08.2022

Optika: Celestron Edge HD 9.25" f/2.2 (Hyperstart V4 reducer)

Montáž: EQ6 Onstep & ASiair Plus

Snímač: ZWO ASI2600MM Pro

Zpracování:
Baader H-alpha Highspeed(f/2) 2\": 30×300″(2h 30′) (
Baader O-III Highspeed(f/2) 2\": 30×300″(2h 30′)

Celkový čas 5h

Zpracováno v PixInsight a Adobe Ps


Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


45. vesmírný týden 2025

45. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 3. 10. do 9. 11. 2025. Měsíc bude v úplňku. Saturn je dobře vidět večer, později v noci se přidává Jupiter, ráno končí viditelnost Venuše. Čeká nás poslední týden viditelnosti komety C/2025 A6 (Lemmon) a v neděli začne další okno viditelnosti slabší komety C/2025 R2 (SWAN) na tmavé večerní obloze. Z evropského kosmodromu Kourou v jihoamerické Francouzské Guayáně má startovat raketa Ariane 6 s radarovou družicí Sentinel-1D. V rámci sdílené mise Bandwagon-4 byla vynesena také česká družice CevroSat-1. Na Floridě proběhl statický zážeh velké rakety New Glenn. Před dvaceti lety začala mise sondy Venus Express jež přinesla velmi zajímavé poznatky o atmosféře Venuše.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Když se blýská v dáli

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2025 obdržel snímek „Když se blýská v dáli“, jehož autorem je astrofotograf Lukáš Veselý Měsíc září je již dávno za námi a s ním i další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce. A tentokrát se porota opravdu „zapotila“. Ze 42 zaslaných snímků vybrat ten

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa C2025 A6 Lemmon

Kometa C2025 A6 Lemmon z 31.10.2025

Další informace »