Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2008  >  Září  >  Moon Craters

Česká astrofotografie měsíce - Září 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Moon Craters

Uznání a copyright: Pavel Pech

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Dobřany

Datum pořízení: 19.09.2008

Optika: 8" dobson, barlow 2x, Astronomik Planet IR PRO 742 filtr, Orion SSDSI-2 mono CCD

Zpracování: ImageMagick (davkovy prevod FITS do 16-bitoveho PNG), Photoshop CS3 (slozeni mozaiky, orez, uprava histogramu, sharpen filtr, konverze na 8 bitu, pridani popisu a ulozeni do JPG)

Postup: expozice cca 450 snimku v rezimu bin 2x2

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


20. vesmírný týden 2021

20. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 5. do 23. 5. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko nad severozápadem Venuše a výše slábnoucí Merkur, který bude v pondělí v maximální elongaci. Nejvýše je večer Mars. Ráno jsou nad jihovýchodem Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. Sledujeme průlet komety T2 Palomar kolem hvězdokupy M3. Čína zaznamenala na Marsu úspěšné dosednutí přistávacího modulu mise Tianwen-1. Kromě pravidelných startů družic Starlink můžeme zaznamenat také chystanou zásobovací misi k čínské orbitální stanici. Před šedesáti roky proletěla kolem Venuše jako mrtvé těleso sonda Veněra 1. Šlo o první průlet kolem jiné planety.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Rossete HST

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2021 obdržel snímek   „Rosetta HST“, jehož autorem je Peter Jurista ze Slovenska     Dubnové kolo soutěže „Česká astrofotografie měsíce“ je za námi. A my tu máme další její vítěznou fotografii. Čeká nás tedy snímek mlhoviny

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Srpek měsíce

Srpek měsíce starý zhruba 3 dny.

Další informace »