Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2024  >  Prosinec  >  Hradecké světelné znečištění pod mlžnou dekou

Česká astrofotografie měsíce - Prosinec 2024

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Hradecké světelné znečištění pod mlžnou dekou

Uznání a copyright: Marek Tušl (http://)

Popis: Bezvětří a díra v husté a nízké mlze mi umožnila splnit legálně podmínky pro vzlet 249g dronu a dodržet tak i přímou viditelnost. V okolí nebyli žádní lidé a letěl jsem nad travnatým pozemkem. Dron měl také vlastní svícení, dle podmínek.

Jednalo se o unikátní příležitost toto zachytit. Tento dron také umožňuje expozici o délce až 2s a tak vznikl tento nápad. Astrofotografie dronem není běžná a tak se jednalo o výzvu, kterou jsem se rozhodl pokořit.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Hradec Králové

Datum pořízení: 11.11.2024

Optika: 6,5mm

Montáž: DJI Mini 3 Pro

Snímač: DJI - FC3582

Zpracování: Zpracování proběhlo v aplikaci PIPP, Photoshop a PTGui. Po kalibraci snímků nastala úprava kontrastu a jenmé zesílení barev. Následné sešití v aplikaci PTGui. Bylo také nutné protřídit snímky ze tří rotací, protože né vždy byly expozice bez pohybu.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


18. vesmírný týden 2025

18. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 28. 4. do 4. 5. 2025. Měsíc je v novu a bude dorůstat do první čtvrti, takže jej uvidíme na večerní obloze. Večer můžeme pozorovat Jupiter a Mars, ráno kromě jasné Venuše ještě slabý Saturn (bez prstence). Aktivita Slunce je střední. Sonda Lucy provedla průzkum a poslala fotografie planetky Donaldjohanson. Před 125 lety se narodil Jan Hendrik Oort, který předpověděl existenci sférického oblaku kometárních jader.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Slunce očima i vodíkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2025 obdržel snímek „Slunce očima i vodíkem“, jehož autory jsou astrofotografové Michal Šrejber a Marek Tušl   Zatmění Slunce již od pradávna vzbuzovalo v našich předcích mnohdy i divoké představy o tom, co se vlastně na obloze děje.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Leo Triplet zoom

výřez Leo Triplet (známý také jako M66 Group) je malá skupina galaxií vzdálena asi 35 milionů světelných let v souhvězdí Lva. Tato galaxie se skládá ze spirálních galaxií M65, M66 a NGC 3628

Další informace »