Úvodní strana  >  Novinky  >  Hlubinami vesmíru s dr. Martinem Schnablem o teorii strun, 1 díl

Hlubinami vesmíru s dr. Martinem Schnablem o teorii strun, 1 díl

V sobotu 4. dubna v 16 hodin bude na TV Noe premiéra dalšího pořadu Hlubinami vesmíru, tentokráte s dr. Martinem Schnablem o teorii strun (1. díl). Bližší info včetně repríz. V archivu TV Noe najdete nově také oba díly Hlubin vesmíru s doc. Miloslavem Zejdou o dvojhvězdách, 1.díl a 2.díl.

O autorovi

Štítky: TV Noe


34. vesmírný týden 2026

34. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 8. do 23. 8. 2026. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše je vidět lépe přes den a večer je velmi nízko nad západním obzorem. Saturn a Neptun jsou nízko už od setmění a vrcholí ráno nad jihem. Na ranní obloze jsou dobře vidět Mars a Uran, přidává se Jupiter, a naopak mizí Merkur. Aktivita Slunce je nízká. V galerii se ohlížíme za uplynulým parádním večerním zatměním. Na ISS dojde k dalšímu výstupu do volného kosmu dvojice Američan-Francouzka. Před 380 lety se narodil významný anglický astronom John Flamsteed.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Srpková mlhovina a Mýdlová bublina

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2026 obdržel snímek Václava Kubeše „Srpková mlhovina a Mýdlová bublina“ „Srpková mlhovina a Mýdlová bublina“ je nejen název snímku, ale především označení objektů, s jejichž portrétem zvítězil Václav Kubeš v soutěži Česká astrofotografie měsíce. Tento

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Supernova AT2026yly

Supernova AT2020yly mag15 dalekohledem Seestar30

Další informace »