Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  31. prosinec 2000

Astronomický snímek dne (APOD) - 31. prosinec 2000

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Tisíciletí, které definovalo Zemi

Uznání: Apollo 8 Crew, NASA

Když začalo druhé milénium, tak lidé obecně věděli, že je Země kulatá, ale jen málo z nich vytáhlo paty z vlastní vesnice. Jak tisíciletí postupovalo, tak lidé mapovali kontinenty, obepluli zeměkouli a určili složení Země. Země začala jako střed všeho, ale stala se planetou ve Sluneční soustavě, která má místo v Galaxii, ta je zase v Místní skupině galaxií, která je zase součástí prostoru tak velkého, že mu říkáme Vesmír. Jak druhé milénium končí, tak lidé obecně ví, jak Země vypadá z dálky a jak je celé lidstvo připoutáno k povrchu této křehké a vodnaté koule.

Štítky: Země, Millennium, Měsíc


15. vesmírný týden 2020

15. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 4. do 12. 4. 2020. Měsíc bude v superúplňku. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Na cestu k ISS se má vydat tříčlenná posádka v lodi Sojuz MS-16. Před 50 lety odstartovalo Apollo 13 na svoji misi s nakonec šťastným koncem.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2019 Y4 ATLAS skrývající se v prachu

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2020 obdržel snímek „C/2019 Y4 ATLAS skrývající se v prachu“, jehož autorem je Pavel Váňa   Již dlouho tu nebyla hezká jasná kometa. Že by C/2019 Y4 ATLAS překvapila? Zatím tomu vývoj její jasnosti  napovídá. Ale nechme se překvapit.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc, středa 8.dubna 2020, těsně před úplnkem, čas cca 1 h (SELČ).

Další informace »