Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  01. leden 2001

Astronomický snímek dne (APOD) - 01. leden 2001

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Milenium, které bude definovat Vesmír

Credit: Camille Flammarion; Courtesy: HSC, U. Oklahoma;
Digitization: K. Magruder (OU); Coloring: R. J. Nemiroff (Michigan Tech)

Vítejte do třetího milénia. V druhém miléniu lidstvo neustále redefinovalo svůj koncept "Vesmíru": nejprve jako koule se středem na Zemi, v polovině milénia jako Sluneční soustavy, před pár stoletími jako Galaxii a v posledním století jako hmotu, která vyvěrá z velkého třesku. V třetím miléniu by lidstvo mohlo objevit cizí život, mohlo by porozumět geometrii a složení našeho současného konceptu Vesmíru a možná dokonce tímto Vesmírem cestovat. Čehokoliv lidstvo dosáhne, tak to jistě bude plné dobrodružství a objevů ve vesmíru nahoře a za ním a možná dokonce na úsvitu čtvrtého milénia bude definovat okolí Vesmíru způsoby a barvami, které si nedovedeme představit.

Štítky: Millennium three, Vesmír


9. vesmírný týden 2020

9. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 2. do 1. 3. 2020. Měsíc je mezi novem a první čtvrtí. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a také některé komety. Ráno je vidět nejlépe Mars, ale vylézá také Jupiter a Saturn. Česká firma S.A.B. Aerospace dokončila přípravy vypouštěcího zařízení – dispenzeru – družic, určeného pro raketu Vega. Před 200 lety se narodil americký astronom, objevitel komet, Lewis A. Swift.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

ufo 5

ufo

Další informace »