Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  28. červenec 2002

Astronomický snímek dne (APOD) - 28. červenec 2002

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Anomální signál SETI

Uznání a copyright: SETI League

Nikdo si není jistý, co způsobilo tento signál. Je tady malá možnost, že právě ten může pocházet od mimozemské inteligence. Jasné barvy na modrém pozadí znamenají, že tento anomální signál přijal tady na Zemi radioteleskop začleněný do hledání mimozemské inteligence (SETI - Search for Extraterrestrial Intelligence). Tyto signály hledá několik skupin včetně dobrovolných členů Ligy SETI. Na diagramu nahoře jsou časové značky na svislé ose a značky frekvence jsou na ose vodorovné. Přestože tento silný signál nebyl nikdy pozitivně identifikován, tak astronomové v něm identifikovali hodně atributů charakteristických pro pozemské signály. V tomto případě je první možností, že tento signál pochází z nějaké neobvyklé modulace mezi družicí GPS a neidentifikovaným pozemským zdrojem. Mnoho neobvyklých signálů z vesmíru zůstává neidentifikováno. Žádný signál nebyl doposud dostatečně silný ani se nevyskytoval dostatečně dlouho, aby mohl být jednoznačně identifikován jeho původ od mimozemské inteligence.

Štítky: SETI, Extraterrestrial intelligence


24. vesmírný týden 2024

24. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 10. 6. do 16. 6. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Planety můžeme pozorovat pouze nízko na ranní obloze, nejvýše je Saturn a Mars. Na Slunci je stále ještě hodně skvrn. V sobotu 8. 6. došlo navíc k silné erupci s nadějí na polární záři. Kosmická loď Starliner byla konečně vypuštěna a úspěšně dorazila k Mezinárodní vesmírné stanici. SuperHeavy Starship ohromila při 4. testovacím letu přistáním obou stupňů na mořskou hladinu. Před 180 lety se narodil W. R. Brooks, mj. spoluobjevitel známé komety 12P, jejíž prach je nyní dobře vidět i ze Země.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2021 S3 PanSTARRS

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2024 obdržel snímek „C/2021 S3 PanSTARRS“, jehož autorem je Miloš Gnida   Dnešní vítězný snímek soutěže Česká astrofotografie měsíce, který pořídil astrofotograf Miloš Gnida, nám přináší pohled hned na několik astronomických objektů. Jednak,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Skvrny na Slunci

Fotoaparát Nikon COOLPIX B500

Další informace »