Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  23. říjen 2002

Astronomický snímek dne (APOD) - 23. říjen 2002

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Start raketoplánu

Uznání a copyright: Don Maas (Maas Digital), Ecliptic Enterprises Corporation, Lockheed Martin, NASA

Jaké by to bylo dívat se na start raketoplánu hned nad ním? Jelikož odpověď má svou váhu při hodnocení fungování raketoplánu, tak NASA připojila po straně odhazovací nádrže raketoplánu Atlantis, který startoval tento měsíc, malou kameru RocketCam. Film o pěti políčkách nahoře je výtažkem z delší videosekvence a dramatickým způsobem ukazuje, jak vypadá jízda do vesmíru při pohledu zpátky k Zemi. Na posledním políčku zachyceném asi 15 minut po startu je vidět, jak se raketoplán oddělil od odhazovací nádrže a pokračuje na oběžnou dráhu.

Štítky: Raketoplán, Liftoff, STS-112, Animated gif


9. vesmírný týden 2020

9. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 2. do 1. 3. 2020. Měsíc je mezi novem a první čtvrtí. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a také některé komety. Ráno je vidět nejlépe Mars, ale vylézá také Jupiter a Saturn. Česká firma S.A.B. Aerospace dokončila přípravy vypouštěcího zařízení – dispenzeru – družic, určeného pro raketu Vega. Před 200 lety se narodil americký astronom, objevitel komet, Lewis A. Swift.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Z okna

Foceno ve 3:45 z okna

Další informace »