Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  22. listopad 2002

Astronomický snímek dne (APOD) - 22. listopad 2002

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Úplněk, jezero a opravdu Leonidy

Uznání a copyright: Image: Blake Suddeth; Haiku "Leonids Indeed": Susan Ode

Full of itself moon -
EVERYONE SHOULD LOOK AT ME.
What's 33 years?


Sám měsíc v úplňku -
A VŠICHNI SE NA MĚ PODÍVEJTE.
Co to je 33 let?


A pro ty, kteří potřebují příběh ... fotograf Blake Suddeth pořídil v úterý časně ráno přes stovku digitálních snímků jenom proto, aby zachytil tuto jedinou, nádhernou 10 sekundovou expozici meteoru "Jezerní Leonida" jak se zablýsknul vedle samotného měsíce v úplňku. Snové jezero v popředí laskavě poskytl Greenwood, South Carolina, USA.

Štítky: Měsíc, Meteorický roj Leonid, Haiku


8. vesmírný týden 2020

8. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 2. do 23. 2. 2020. Měsíc bude v novu, v první polovině týdne bude viditelný na ranní obloze spolu s planetami Mars, Jupiter a Saturn. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a končí viditelnost Merkuru. Večerní obloha nabízí také dvě komety. Podařily se všechny plánované starty v čele se sondou Solar Orbiter. Odloženy byly jen Starlinky. Před 90 lety si Clyde Tombaugh poprvé všimnul Pluta.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Halo

Další informace »