Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  24. srpen 2004

Astronomický snímek dne (APOD) - 24. srpen 2004

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Zásobovací loď se blíží ke kosmické stanici

Uznání: ISS Expedition 9, NASA

Posádka na palubě Mezinárodní kosmické stanice potřebuje čas od času dostávat zásoby. Jelikož flotila amerických raketoplánů se stále ještě připravuje k obnovení letů, tak zásoby nyní obvykle dodává automatická zásobovací loď Progres vypouštěná z Kazachstánu. Na snímku nahoře se k ISS 27. května blíží loď Progres, aby dopravila více jak 2500 kilogramů potravin, vody, paliva a dalších důležitých potřeb. Zásobovací loď se brzy připojila k servisnímu modulu Zvezda, zrovna když obíhala Zemi 300 kilometrů nad střední Asií.

Štítky: Kosmická stanice, ISS, Progress supply ship


30. vesmírný týden 2021

30. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 7. do 1. 8. 2021. Měsíc po úplňku ubývá k poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a později také Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. K ISS míří nový modul Nauka, ale hned po startu měl problémy s hlavním pohonným systémem. Vrtulníček Ingenuity uskutečnil na Marsu již desátý let. Před 50 lety odstartovala k Měsíci mise Apollo 15.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Částečné zatmění slunce a přelet ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2021 obdržel snímek „Částečné zatmění Slunce a ISS“, jehož autorem je Pavel Prokop Slunce, Měsíc a kosmická stanice ISS. Co mají tyto rozdílné objekty společného? Zdánlivě téměř nic. Slunce je téměř dokonalá „koule horkého plazmatu“ o průměru 1 392

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mezinárodní stanici ISS stíhá modul Nauka

Další informace »