Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  24. srpen 2004

Astronomický snímek dne (APOD) - 24. srpen 2004

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Zásobovací loď se blíží ke kosmické stanici

Uznání: ISS Expedition 9, NASA

Posádka na palubě Mezinárodní kosmické stanice potřebuje čas od času dostávat zásoby. Jelikož flotila amerických raketoplánů se stále ještě připravuje k obnovení letů, tak zásoby nyní obvykle dodává automatická zásobovací loď Progres vypouštěná z Kazachstánu. Na snímku nahoře se k ISS 27. května blíží loď Progres, aby dopravila více jak 2500 kilogramů potravin, vody, paliva a dalších důležitých potřeb. Zásobovací loď se brzy připojila k servisnímu modulu Zvezda, zrovna když obíhala Zemi 300 kilometrů nad střední Asií.

Štítky: Kosmická stanice, ISS, Progress supply ship


33. vesmírný týden 2022

33. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 8. do 21. 8. 2022. Měsíc bude v poslední čtvrti a v konjunkcích s planetami a Plejádami. Planety Jupiter a Saturn můžeme pozorovat již kolem půlnoci, Mars a Venuši nejlépe ráno. Aktivita Slunce je nízká. Startovaly dva Falcony 9 se Starlinky a počet vypuštěných družic přesáhl 3 000 kusů. Probíhaly testy SuperHeavy a Starship a k vývozu se chystá superraketa SLS. Před 45 lety se na dlouhou pouť za velkými planetami a dál vydala sonda Voyager 2.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ISS a Slnko

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2022 získal snímek „ISS a Slnko“, jehož autory jsou Miroslav Grnja a Zdeněk Bardon     První malé, druhé obrovské. I když pro nás i to první je obrovské. Jako fotbalový stadion. A to druhé? Celá Země by se do něho vešla na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polárna žiara na Slovensku 17.8.2022

Polárna žiara na Slovensku 17.8.2022

Další informace »