Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  24. srpen 2004

Astronomický snímek dne (APOD) - 24. srpen 2004

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Zásobovací loď se blíží ke kosmické stanici

Uznání: ISS Expedition 9, NASA

Posádka na palubě Mezinárodní kosmické stanice potřebuje čas od času dostávat zásoby. Jelikož flotila amerických raketoplánů se stále ještě připravuje k obnovení letů, tak zásoby nyní obvykle dodává automatická zásobovací loď Progres vypouštěná z Kazachstánu. Na snímku nahoře se k ISS 27. května blíží loď Progres, aby dopravila více jak 2500 kilogramů potravin, vody, paliva a dalších důležitých potřeb. Zásobovací loď se brzy připojila k servisnímu modulu Zvezda, zrovna když obíhala Zemi 300 kilometrů nad střední Asií.

Štítky: Kosmická stanice, ISS, Progress supply ship


5. vesmírný týden 2020

5. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 1. do 5. 2. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer září jasná planeta Venuše, vidět lze i Neptun a Uran. Ráno je vidět Mars. Kometa C/2017 T2 je vysoko na večerní obloze. Na ISS proběhly dva výstupy do volného kosmu. Chystá se start Falconu 9 s další várkou družic Starlink. Končí mise infračervené observatoře Spitzer. Před 85 lety se narodil významný český astronom Luboš Kohoutek.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Glaxie pod Galaxií

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2019 obdržel snímek „Galaxie pod Galaxií“, jehož autorem je Roman Ponča   „Galaxie pod Galaxií“, není to tak trochu podivný název vítězného snímku prosincového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce? Možná, snad, … ale je

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Tesná konjunkcia

Tesná konjunkcia

Další informace »