Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  25. prosinec 2004

Astronomický snímek dne (APOD) - 25. prosinec 2004

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Krásný velký Saturn

Uznání: kompozice: Mattias Malmer, snímky: Cassini Imaging Team

Digitální grafik Mattias Malmer nabízí tento krásný velký pohled s vysokým rozlišením na Saturna jako dárek čtenářům APODu. Celá tato mozaika je dílem lásky a kompozitní obrázek je uložen v 5 MB jpeg souboru (náhled a v plném rozlišení) a pokrývá nádherného plynového obra od jednoho konce prstenců ke druhému konci. Mozaika byla sestavena ze 102 políček (N00020905 až N00021033) zachycených 6. října 2004 zobrazovačem kosmické sondy Cassini ISS. Všechny červené, zelené a modré snímky jsou nekalibrované, nevalidazované, veřejnosti přístupné na webu Cassini. Malmerovo úplné panorama má rozměr 8400 krát 3300 pixelů, takže nahoře je vidět jenom výrazně omezená verze. Potěšte se tímto krásným pohledem a užijte si bezpečné a šťastné svátky!

Štítky: Saturn, Cassini


9. vesmírný týden 2020

9. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 2. do 1. 3. 2020. Měsíc je mezi novem a první čtvrtí. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a také některé komety. Ráno je vidět nejlépe Mars, ale vylézá také Jupiter a Saturn. Česká firma S.A.B. Aerospace dokončila přípravy vypouštěcího zařízení – dispenzeru – družic, určeného pro raketu Vega. Před 200 lety se narodil americký astronom, objevitel komet, Lewis A. Swift.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Z okna

Foceno ve 3:45 z okna

Další informace »