Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  29. květen 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 29. květen 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Televizní kanál NASA

Uznání: NASA TV, NASA

Máte někdy chuť podívat se na kanál NASA? Pokud ano, tak kromě standardní kabelové televize nebo televizního webu NASA, je nyní možné sledovat televizi NASA ze stránky dnešního APODu. Můžete se podívat na skvělé starty raket, příjmání vědeckých výsledků a snímků z průzkumných sond v reálném čase, tiskové konference a rozhovory s vědci, učiteli a astronauty. Pro optimální sledování tohoto kanálu potřebujete širokopásmové připojení k internetu a správně nainstalovaný Windows Media Player. Existují i možnosti sledování NASA TV na jiných platformách. U většiny počítačů je jezdec nastavení zvuku vpravo dole. Dvojitým kliknutím na obraz tento vyplní celou obrazovku počítače. Pro veřejný televizní kanál NASA je k k dispozici program, přehled živých událostí a průvodce vzdělávacími programy. APOD děkuje Lioru Shamirovi za pomoc při kódování hypertextu pro televizi na webu nahoře.

Štítky: NASA, Tv, Channel


19. vesmírný týden 2026

19. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 4. 5. do 10. 5. 2026. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer je nízko nad západem jasná Venuše a o něco výše je Jupiter. Aktivita Slunce je poměrně nízká. Kometa C/2025 R3 (PanSTARRS) je nyní vidět z jižní polokoule. Startoval Falcon Heavy po více než roční odmlce. Družice Amazon Leo startovaly na Falconu 9 i Ariane 46. Před 65 lety se do kosmu podíval první Američan Alan Shepard.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

LDN 1448

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2026 obdržel snímek Zdeňka Vojče s názvem „LDN 1448“ Březnové kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce, kterou zaštiťuje Česká astronomická společnost, vyhrál snímek s názvem „LDN 1448“ astrofotografa Zdeňka Vojče. Objekt označovaný jako LDN 1448, známý

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Východ Měsíce

Východ Měsíce nad Sirotčím hrádkem Klentnice.

Další informace »