Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  27. září 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 27. září 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Země ze Saturnu

Uznání: Cassini Imaging Team, SSI, JPL, ESA, NASA

Co je to za bledě modrou tečku na tomto od Saturnu pořízeném obrázku? Je to Země. Kosmická sonda Cassini, která obíhá kolem Saturnu, se počátkem tohoto měsíce podívala zpátky na svůj starý domov. Jasné Slunce odstiňoval samotný Saturn a tak sonda Cassini mohla zobrazit i slabou tečku vpravo na fotografii nahoře. Tato tečka je na vloženém obrázku zvětšená a tak je tam vidět i slabá elongace ve směru pozemského Měsíce. Širé vody oceánů zabarvují pozemský odraz slunečního světla trochu domodra. Země je domovem více jak šesti miliard lidí a přes 100 oktiliónů buněk Prochlorococcus.

Štítky: Měsíc, Saturn, Země


8. vesmírný týden 2021

8. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 2. do 28. 2. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer je dobře vidět pouze Mars. Venuše je nyní vidět alespoň v koronografu SOHO. Skvělý úspěch zaznamenala americká kosmonautika, když přistála úspěšně na Marsu už s pátým vozítkem v řadě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

planéty počas roku 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2021 získal snímek „Planéty počas roku 2020“, jehož autorem je Tadeáš Valent   Podivný rok 2020 je již za námi. I když nás na Zemi sužovaly nemalé problémy, obloha nad našimi hlavami se nezaujatě proměňovala, planety obíhaly okolo Slunce a

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

zákryt hviezdy Mesiacom

zákryt hviezdy SAO78596 6.5mag Mesiacom

Další informace »