Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  18. červenec 2007

Astronomický snímek dne (APOD) - 18. červenec 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Planety nad jezerem Pony Express

Uznání a copyright: Dan Bush (Missouri Skies)

Jezero Pony Express v severní Missouri, USA, planeta Země, odráží na tomto soumračném pohledu krásné barvy západní oblohy. Na pondělním snímku září přes řídké mraky dva dny starý srpek Měsíce a brilantní planeta Venuše. Napravo od osluněného srpku Měsíce se ke konjunkci přidává toulavý Saturn s Regulem, alfa hvězdou ze souhvězdí Lva, vpravo nahoře od Venuše. Na téměř klidné hladině jezera vytváří proužky světlo Měsíce i světlo Venuše.

Štítky: Měsíc, Venuše, Saturn, Regulus, Konjunkce, Missouri, Pony express lake


9. vesmírný týden 2020

9. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 2. do 1. 3. 2020. Měsíc je mezi novem a první čtvrtí. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a také některé komety. Ráno je vidět nejlépe Mars, ale vylézá také Jupiter a Saturn. Česká firma S.A.B. Aerospace dokončila přípravy vypouštěcího zařízení – dispenzeru – družic, určeného pro raketu Vega. Před 200 lety se narodil americký astronom, objevitel komet, Lewis A. Swift.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

NLO 7

Další informace »