Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  20. červenec 2009

Astronomický snímek dne (APOD) - 20. červenec 2009

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Apollo 11: Do nového světa

Uznání: Apollo 11, NASA

Člověk poprvé vstoupil do jiného světa 20. července 1969. Tím světem byl vlastní Měsíc Země. Na oslavu dnešního 40. výročí NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku) zveřejnil digitálně obnovené video tohoto milníku v lidské historii. Na snímku nahoře se Neil Armstrong připravuje ke svému prvnímu historickému kroku. Na cestě dolů po žebříku lunárního modulu Armstrong zapojil zařízení včetně televizní kamery, která pořídila tento rozmazaný obraz. Obraz i hlas byl živě přenášen do celého světa a podle odhadů jej sledovala pětina světové populace. Přistání výprav Apollo na Měsíci bylo popsáno jako největší známý světový technický úspěch.

Štítky: Měsíc, Země, Apollo 11


13. vesmírný týden 2020

13. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 3. do 29. 3. 2020. Měsíc bude v novu. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Zájemci o komety si mohou dvě středně jasné prohlédnout relativně vysoko na obloze a jednu také večer nízko na západě. V neděli 29. března přecházíme na letní čas. Přes utlumení dění ve společnosti ještě probíhají nějaké starty raket a přípravy běží, s patřičnými karanténními opatřeními, i směrem ke startu Sojuzu k ISS. Před 365 lety se narodil Christiaan Huygens, objevitel měsíce Titan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC 2264 RGB SHO

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik   Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik. Za devatero horami a devatero řekami, ještě dál než běhá po obloze

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše míří do Plejád

Další informace »