Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  16. červenec 2011

Astronomický snímek dne (APOD) - 16. červenec 2011

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Hvězdnatá noc nad Dubajem

Uznání a copyright: Babak Tafreshi (TWAN)

Hvězdnatá noc nad městem Dubaj ve Spojených arabských emirátech není ve skutečnosti tak hvězdnatá. Ve skutečnosti je jenom Měsíc nebeským světlem, které může trochu soutěžit se světly města na této noční nebeské krajině, což je situace dostatečně dobře známá všem městským pozorovatelům. Této futuristicky vyhlížející scéně dominuje 800 metrů vysoká Kalífova věž, která je v současnosti nejvyšší stojící stavbou na planetě Zemi. Alespoň bychom měli určit pár z těch nejjasnějších hvězd na noční pozemské obloze. Vlevo od věže je Capella, Aldebaran, Betelgeuse, Rigel a hvězdy pásu Oriona, které lze na těžce světlem znečištěné obloze určit. Potřebujete pomoct je najít? Tak položte na obrázek kurzor.

Štítky: Měsíc, Light pollution, Dubai, Kahlifa tower, Mouse over


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrna

newton 150/750 + ZWO camera ASI 178

Další informace »