Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  19. červenec 2013

Astronomický snímek dne (APOD) - 19. červenec 2013

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Udělejte snímek Saturnu

Uznání a copyright: Tunç Tezel (TWAN)

Udělejte dnes v noci snímek Saturnu. Můžete třeba zachytit pohled na noční oblohu, jako je tento. Pohled je z minulého měsíce při pohledu na jih na Zemi a v poředí jsou ruiny starověkého chrámu Atény v Assosu v Turecku. Zcela vlevo vychází Měsíc a Saturn je ta jasná "hvězda" vpravo nahoře nedaleko hvězdy alfa v Panně Spica (viz obrázek s popiskami). A+t už budete snímkovat Saturn nebo budete na Saturn mávat, můžete se o snímky podělit online v projektu Mozaika Saturnu. A proč pořídít snímek Saturnu dnes v noci? Na oplátku, protože kosmická sonda Cassini dnes z oběžné dráhy Saturnu pořídí snímek vás.

Meziplanetární: Foto ze sond Cassini a Messenger - jen se usmívejte a mávejte ...

Štítky: Saturn, Cassini, Saturn mosaic project


33. vesmírný týden 2022

33. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 8. do 21. 8. 2022. Měsíc bude v poslední čtvrti a v konjunkcích s planetami a Plejádami. Planety Jupiter a Saturn můžeme pozorovat již kolem půlnoci, Mars a Venuši nejlépe ráno. Aktivita Slunce je nízká. Startovaly dva Falcony 9 se Starlinky a počet vypuštěných družic přesáhl 3 000 kusů. Probíhaly testy SuperHeavy a Starship a k vývozu se chystá superraketa SLS. Před 45 lety se na dlouhou pouť za velkými planetami a dál vydala sonda Voyager 2.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ISS a Slnko

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2022 získal snímek „ISS a Slnko“, jehož autory jsou Miroslav Grnja a Zdeněk Bardon     První malé, druhé obrovské. I když pro nás i to první je obrovské. Jako fotbalový stadion. A to druhé? Celá Země by se do něho vešla na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Neobvyklé tvary blesků

Bouřka severozápadně od Studénky Výboj blesků mezi mraky

Další informace »