Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  19. červenec 2013

Astronomický snímek dne (APOD) - 19. červenec 2013

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Udělejte snímek Saturnu

Uznání a copyright: Tunç Tezel (TWAN)

Udělejte dnes v noci snímek Saturnu. Můžete třeba zachytit pohled na noční oblohu, jako je tento. Pohled je z minulého měsíce při pohledu na jih na Zemi a v poředí jsou ruiny starověkého chrámu Atény v Assosu v Turecku. Zcela vlevo vychází Měsíc a Saturn je ta jasná "hvězda" vpravo nahoře nedaleko hvězdy alfa v Panně Spica (viz obrázek s popiskami). A+t už budete snímkovat Saturn nebo budete na Saturn mávat, můžete se o snímky podělit online v projektu Mozaika Saturnu. A proč pořídít snímek Saturnu dnes v noci? Na oplátku, protože kosmická sonda Cassini dnes z oběžné dráhy Saturnu pořídí snímek vás.

Meziplanetární: Foto ze sond Cassini a Messenger - jen se usmívejte a mávejte ...

Štítky: Saturn, Cassini, Saturn mosaic project


9. vesmírný týden 2020

9. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 2. do 1. 3. 2020. Měsíc je mezi novem a první čtvrtí. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a také některé komety. Ráno je vidět nejlépe Mars, ale vylézá také Jupiter a Saturn. Česká firma S.A.B. Aerospace dokončila přípravy vypouštěcího zařízení – dispenzeru – družic, určeného pro raketu Vega. Před 200 lety se narodil americký astronom, objevitel komet, Lewis A. Swift.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Z okna

Foceno ve 3:45 z okna

Další informace »