Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  19. červenec 2013

Astronomický snímek dne (APOD) - 19. červenec 2013

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Udělejte snímek Saturnu

Uznání a copyright: Tunç Tezel (TWAN)

Udělejte dnes v noci snímek Saturnu. Můžete třeba zachytit pohled na noční oblohu, jako je tento. Pohled je z minulého měsíce při pohledu na jih na Zemi a v poředí jsou ruiny starověkého chrámu Atény v Assosu v Turecku. Zcela vlevo vychází Měsíc a Saturn je ta jasná "hvězda" vpravo nahoře nedaleko hvězdy alfa v Panně Spica (viz obrázek s popiskami). A+t už budete snímkovat Saturn nebo budete na Saturn mávat, můžete se o snímky podělit online v projektu Mozaika Saturnu. A proč pořídít snímek Saturnu dnes v noci? Na oplátku, protože kosmická sonda Cassini dnes z oběžné dráhy Saturnu pořídí snímek vás.

Meziplanetární: Foto ze sond Cassini a Messenger - jen se usmívejte a mávejte ...

Štítky: Saturn, Cassini, Saturn mosaic project


9. vesmírný týden 2021

9. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 3. do 7. 3. 2021. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer je dobře vidět jasný Mars, který prochází pod hvězdokupou Plejády. Taky je vidět planeta Uran a planetka Vesta, která bude v opozici. Večer se dá také spatřit kužel zvířetníkového světla. Merkur je v západní elongaci, viditelný snad na denní obloze. Perseverance úspěšně testuje kamery a další přístroje na povrchu Marsu. Očekáváme start rakety Falcon 9 už v noci na pondělí. Týden bohatý na starty raket právě ukončuje výstup astronautů z ISS. Před 45 lety zasáhla Veněra 3 jako první umělé těleso Venuši, bohužel nefunkční.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

planéty počas roku 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2021 získal snímek „Planéty počas roku 2020“, jehož autorem je Tadeáš Valent   Podivný rok 2020 je již za námi. I když nás na Zemi sužovaly nemalé problémy, obloha nad našimi hlavami se nezaujatě proměňovala, planety obíhaly okolo Slunce a

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Animácia pohybu blízkozemskej planetky s označením 2021 DW1

Další informace »