Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  16. červen 2015

Astronomický snímek dne (APOD) - 16. červen 2015

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

APOD má dnes 20 let

Uznání a copyright: Omluva: Vermeerovu astronomovi a zeměměřiči; Přepixelování snímku: Rob Stevenson

Vítejte do dvacátého roku Astronomického snímku dne! APOD, konzistentní webový zdroj pro mnohé, je stále zde. Stejně jako celých 20 let výběru snímků, psaní textu a editování webových stránek APODu občas pracovitý Robert Nemiroff (vlevo) a často houževnatý Jerry Bonnell (vpravo) jsou na obrázku nahoře a chystají další neotřelý snímek z našeho vesmíru. I když se tento obrázek může zdát podobný náladovému Vermeerovu kompozitu, který proběhl při pátém výročí APODu, tak bystré oko si všimne, že byl digitálně přepixelován s využitím více než 5000 snímků APODu, které se za celou dobu objevily. (Dokážete najít pozoruhodné snímky APODu?) Ještě jednou bychom rádi upřímně poděkovali našim čtenářům za neutuchající zájem, podporu a mnoho vlídných zpráv. Pokud se pokládáte za fanoušky APODu, zvažte stát se jeho přáteli (Friends of APOD).

Interview k 20. výročí: Historie Astronomického snímku dne.

Štítky: Anniversary, Apod, 20.


13. vesmírný týden 2020

13. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 3. do 29. 3. 2020. Měsíc bude v novu. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Zájemci o komety si mohou dvě středně jasné prohlédnout relativně vysoko na obloze a jednu také večer nízko na západě. V neděli 29. března přecházíme na letní čas. Přes utlumení dění ve společnosti ještě probíhají nějaké starty raket a přípravy běží, s patřičnými karanténními opatřeními, i směrem ke startu Sojuzu k ISS. Před 365 lety se narodil Christiaan Huygens, objevitel měsíce Titan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC 2264 RGB SHO

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik   Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik. Za devatero horami a devatero řekami, ještě dál než běhá po obloze

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa C/2019 Y4 Atlas

Další informace »