Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  22. leden 2017

Astronomický snímek dne (APOD) - 22. leden 2017

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Start Falconu 9 firmy SpaceX

Uznání a copyright: Tim Shortt, Florida Today

Ptáci nelétají tak vysoko. Letadla nelétají tak rychle. Socha Svobody váží méně. Žádný jiný živočišný druh než lidé nedokáže ani pochopit co se děje, a ani žádný člověk by to ještě před tisíci lety nechápal. Start rakety do vesmíru je událost, která inspiruje a je těžké ji popsat. Na snímku je zde raketa firmy SpaceX Falcon 9 V po startu jak stoupá přes vrstvu mraků z mysu Canaveral na Floridě minulý červenec, aby dopravila náklad na Mezinárodní kosmickou stanici. Raketa, která na startu váží přes 300 000 kilogramů, dopravila kabinu Dragon na kruhovou dráhu kolem Země, kde je vzduch příliš řídký, než aby se dal dýchat. Rakety do vesmíru nyní startují odněkud na Zemi asi jednou týdně.

Zúčastněte se: Vyplňte estetický a astronomický dotazník.

Štítky: Launch, SpaceX, Falcon 9


30. vesmírný týden 2021

30. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 7. do 1. 8. 2021. Měsíc po úplňku ubývá k poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a později také Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. K ISS míří nový modul Nauka, ale hned po startu měl problémy s hlavním pohonným systémem. Vrtulníček Ingenuity uskutečnil na Marsu již desátý let. Před 50 lety odstartovala k Měsíci mise Apollo 15.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Částečné zatmění slunce a přelet ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2021 obdržel snímek „Částečné zatmění Slunce a ISS“, jehož autorem je Pavel Prokop Slunce, Měsíc a kosmická stanice ISS. Co mají tyto rozdílné objekty společného? Zdánlivě téměř nic. Slunce je téměř dokonalá „koule horkého plazmatu“ o průměru 1 392

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mezinárodní stanici ISS stíhá modul Nauka

Další informace »