Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  22. leden 2017

Astronomický snímek dne (APOD) - 22. leden 2017

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Start Falconu 9 firmy SpaceX

Uznání a copyright: Tim Shortt, Florida Today

Ptáci nelétají tak vysoko. Letadla nelétají tak rychle. Socha Svobody váží méně. Žádný jiný živočišný druh než lidé nedokáže ani pochopit co se děje, a ani žádný člověk by to ještě před tisíci lety nechápal. Start rakety do vesmíru je událost, která inspiruje a je těžké ji popsat. Na snímku je zde raketa firmy SpaceX Falcon 9 V po startu jak stoupá přes vrstvu mraků z mysu Canaveral na Floridě minulý červenec, aby dopravila náklad na Mezinárodní kosmickou stanici. Raketa, která na startu váží přes 300 000 kilogramů, dopravila kabinu Dragon na kruhovou dráhu kolem Země, kde je vzduch příliš řídký, než aby se dal dýchat. Rakety do vesmíru nyní startují odněkud na Zemi asi jednou týdně.

Zúčastněte se: Vyplňte estetický a astronomický dotazník.

Štítky: Launch, SpaceX, Falcon 9


33. vesmírný týden 2022

33. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 8. do 21. 8. 2022. Měsíc bude v poslední čtvrti a v konjunkcích s planetami a Plejádami. Planety Jupiter a Saturn můžeme pozorovat již kolem půlnoci, Mars a Venuši nejlépe ráno. Aktivita Slunce je nízká. Startovaly dva Falcony 9 se Starlinky a počet vypuštěných družic přesáhl 3 000 kusů. Probíhaly testy SuperHeavy a Starship a k vývozu se chystá superraketa SLS. Před 45 lety se na dlouhou pouť za velkými planetami a dál vydala sonda Voyager 2.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ISS a Slnko

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2022 získal snímek „ISS a Slnko“, jehož autory jsou Miroslav Grnja a Zdeněk Bardon     První malé, druhé obrovské. I když pro nás i to první je obrovské. Jako fotbalový stadion. A to druhé? Celá Země by se do něho vešla na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polárna žiara na Slovensku 17.8.2022

Polárna žiara na Slovensku 17.8.2022

Další informace »