Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  05. duben 2020

Astronomický snímek dne (APOD) - 05. duben 2020

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Barvy vesmíru

Uznání: Unknown

Že by byla dobrá zábava vybarvovat vesmír? Pokud si to opravdu myslíte, tak prosím přijměte tuto astronomickou ilustraci jako předběžnou náhradu. Vy, vaši přátelé, rodiče nebo děti, si mohou ilustraci vytisknout a nebo dokonce vybarvovat digitálně. Při vybarvování by vás mohlo zajímat, že se tato ilustrace v posledních 100 letech objevila na četných místech, ale skutečný tvůrce zůstává neznámý. A k tomu ještě toto dílo nemá žádný všeobecně příjmaný název, napadá vás nějaký dobrý? Ilustrace se poprvé objevila v knize od Camille Flammariona v roce 1888 a často se používá aby ukázala, že současné koncepty lidstva mohou být nahrazeny pravdivějšími.

Seznam odkazů v popisu

  1. TheColor.com: Planets Online Coloring Pages
  2. NASA: EXPERIENCE Curiosity
  3. Wikipedia: Flammarion_engraving
  4. Youtube.com: A Universal Dream - Part 1
  5. Google.com: L'atmosphère - By Camille Flammarion
  6. Bnf.fr: L'ATMOSPHÈRE
  7. Wikipedia: Camille_Flammarion
  8. APOD: 2001-01-01 Milenium, které bude definovat Vesmír

Štítky: Vesmír, Rytina, Dřevoryt


24. vesmírný týden 2021

24. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 14. 6. do 20. 6. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Nad ránem jsou dobře viditelné planety Jupiter a Saturn. Sluneční aktivita je nízká. Čínská kosmická loď Šen-čou 12 je připravena ke startu s třemi kosmonauty ke stanici Tiangong 3. Juno přinesla fantastické snímky Jupiterova měsíce Ganymedu. Před 230 lety se narodil americký astronom Denison Olmsted, který prováděl pozorování z Yale jedním z prvních univerzitních dalekohledů v USA a v roce 1833 po spatření meteorického deště Leonid poukázal na jejich radiant a kosmický původ.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Leo Triplet

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2021 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Zdeněk Vojč   Na noční obloze se nalézá nepřeberné množství zajímavých objektů či jejich skupin. Jednou z nich je i skupina tří galaxií, nazvaná též Leo Triplet. To proto, že ji na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Nova Her 2021

Upravený snímek novy Her 2021. Animace s referenčním snímkem bez novy z 26.9.2019. Obě expozice 60s.

Další informace »