Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  05. duben 2020

Astronomický snímek dne (APOD) - 05. duben 2020

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Barvy vesmíru

Uznání: Unknown

Že by byla dobrá zábava vybarvovat vesmír? Pokud si to opravdu myslíte, tak prosím přijměte tuto astronomickou ilustraci jako předběžnou náhradu. Vy, vaši přátelé, rodiče nebo děti, si mohou ilustraci vytisknout a nebo dokonce vybarvovat digitálně. Při vybarvování by vás mohlo zajímat, že se tato ilustrace v posledních 100 letech objevila na četných místech, ale skutečný tvůrce zůstává neznámý. A k tomu ještě toto dílo nemá žádný všeobecně příjmaný název, napadá vás nějaký dobrý? Ilustrace se poprvé objevila v knize od Camille Flammariona v roce 1888 a často se používá aby ukázala, že současné koncepty lidstva mohou být nahrazeny pravdivějšími.

Seznam odkazů v popisu

  1. TheColor.com: Planets Online Coloring Pages
  2. NASA: EXPERIENCE Curiosity
  3. Wikipedia: Flammarion_engraving
  4. Youtube.com: A Universal Dream - Part 1
  5. Google.com: L'atmosphère - By Camille Flammarion
  6. Bnf.fr: L'ATMOSPHÈRE
  7. Wikipedia: Camille_Flammarion
  8. APOD: 2001-01-01 Milenium, které bude definovat Vesmír

Štítky: Vesmír, Rytina, Dřevoryt


40. vesmírný týden 2023

40. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 2. 10. do 8. 10. 2023. Měsíc bude ubývá k poslední čtvrti. Večer je nejlépe pozorovatelný Saturn nad jihem a nízko už je taky Jupiter, který během noci stoupá velmi vysoko. Ráno je vidět Venuše a končí viditelnost Merkuru. Aktivita Slunce je středně vysoká. Vrátila se rekordní posádka z ISS. Indická sonda se už neozvala. Pokračují starty Starlinků, poletí i prototypy sítě Kuiper od Amazonu. Po delší době má startovat i evropská raketa Vega. Před 150 lety se narodil Ejnar Hertzsprung, jeden z autorů diagramu popisujícího vlastnosti a vývoj hvězd.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Zbytky supernovy v Plachtách

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2023 obdržel snímek „Zbytky supernovy v Plachtách“, jehož autorem je Jakub Korbel     Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2023 obdržel snímek „Zbytky supernovy v Plachtách“, jehož autorem je Jakub Korbel. 9 000

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc

Měsíc .Jindřichův Hradec

Další informace »