Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  14. červen 2020

Astronomický snímek dne (APOD) - 14. červen 2020

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Šťastní lidé tančí na planetě Zemi

Uznání videa: Matt Harding & Melissa Nixon; Music: Praan (vocalist: Palbasha Siddique) by Gary Schyman

Co to ti lidé dělají? Tančí. Mnoho lidí na Zemi projevují období štěstí a jedním ze způsobů ukázat radost je tanec. Radost a tanec překračují národní hranice a objevují se prakticky v každé společnosti. Matt Harding procestoval mnoho zemí, plánoval tančení a filmoval výsledky. Toto video je jedno ze série podobných videí a je možná dramatickým příkladem lidí po celé planetě Zemi pociťují vzájemné vazby jako součást jediného druhu. Radost je často nakažlivá, jen málo lidí se dokáže dívat na video bez úsměvu.

APOD v různých jazycích světa: arabsky, katalánsky, čínsky (Peking), čínsky (Tajvan), chorvatsky, česky, holandsky, persky, francouzsky, francouzsky, německy, hebrejsky, indonézsky, japonsky, korejsky, černohorsky, polsky, rusky, srbsky, slovinsky, španělsky a ukrajinsky.

Seznam odkazů v popisu

  1. Wikipedia: Dance
  2. Wikipedia: Human
  3. Wikipedia: Image:World_happiness.png
  4. Wikipedia: Matt_Harding
  5. WhereTheHeckIsMatt.com: Frequently Asked Questions: After months of procrastinating, I’ve given up on making this an organized, readable document. I just add questions to the top as they come up.
  6. Youtube.com: Happy People Dancing on Planet Earth
  7. WhereTheHeckIsMatt.com: Videos
  8. APOD: 2019-08-18 Člověk jako kosmická loď
  9. APOD: 2010-07-13 Mozaika: Vítejte na planetě Zemi
  10. Pinimg.com: Foto: spolu spící kočičky :-)
  11. Wikipedia: Timeline_of_human_evolution
  12. Wikipedia: Happiness
  13. Youtube.com: Happy People Dancing on Planet Earth
  14. WikiHow.com: How to Smile

Štítky: Dancing, Lidé, Země


37. vesmírný týden 2025

37. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 8. 9. do 14. 9. 2025. Měsíc ubývá z úplňku, který právě prochází stínem Země a bude příští neděli v poslední čtvrti. V pátek 12. 9. večer nastane přechod Měsíce přes Plejády. Planety se dají pozorovat na ranní obloze, ale Saturn je vidět celou noc. Slunce je aktivní, a i slabší erupce mohou vést k slabé polární záři. Raketový týden bude pokračovat i dál, mohou za to nejen Falcony 9, které mají za sebou celkem již více než 500 startů, ale i čínské nosiče. K ISS se má vydat i nákladní Progress. Před 50 lety se k Marsu vydala dvojice sond Viking 2. Výročí slaví český astronom Jan Vondrák.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Temná mlhovina Barnard 150

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2025 obdržel snímek „Temná mlhovina Barnard 150“, jehož autorem je astrofotograf Václav Kubeš       Dávno, opravdu dávno již tomu. Někdy v době, kdy do Evropy začali pronikat Slované a začala se formovat Velkomoravská říše, v době, kdy Frankové

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

"Krvavý" Mesiac a planéta Saturn nad Spišským hradom Nikon D750 Samyang 135mm f2.0 ED UMC f2, 2 second, ISO 200

Další informace »