Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2007  >  Březen  >  Obloha u "Vesmíru"

Česká astrofotografie měsíce - Březen 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Obloha u "Vesmíru"

Uznání a copyright: Ing. Martin Myslivec, 33 let http://foto.astronomy.cz

Popis: Stanoviště Jedlová v Orlických horách, u opuštěného kostelíku na louce vedle Diecézního centra života mládeže Vesmír, posloužilo jako kulisa tomuto záběru otáčející se oblohy nad námi.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Jedlová v Orlických horách.

Datum pořízení: 13-14.3.2007

Optika: Přístroj: Canon EOS 20D + EF-S 10-22mm na 10mm při f/5 ze stativu

Zpracování: snímky (jpg) složeny pomocí SW Iris (funkce ADD_MAX2), barevné vyvážení a korekce perspektivy v Adobe PS. Kostelík a naše vybavení doblýsknuto v jedné z expozic pomocí systémového blesku Speedlight 550EX drženého v ruce.

Postup: 60x30sec. při 1600ASA.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


22. vesmírný týden 2025

22. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 5. do 1. 6. 2025. Měsíc bude v novu a bude jej možné vidět během dvou dnů ráno a večer. Planety se přiblížily úhlově Slunci, ráno trochu vykukuje Saturn a Venuše, večer mizí Jupiter a zůstává Mars. Aktivita Slunce je nyní opět nízká, přesto doslova odnikud nastala silná erupce. Česká vláda schválila realizaci letu Aleše Svobody do kosmu. Očekáváme start čínské mise Tianwen-2 k planetce a snad i test Super Heavy Starship. Před 85 lety se narodil fyzik Kip Thorne, nositel Nobelovy ceny za detekci gravitačních vln, který vystoupí 28. 5. v Praze s přednáškou v Karolinu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Simeis 147

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2025 obdržel snímek „Simeis 147- Spaghetti nebula“, jehož autorem je astrofotograf Pavel Pech     „Spaghetti nebula“ – co se skrývá za tímto pojmem? Možná se nám vybaví „Spaghetti western“, jenž se stal filmovým pojmem, byť trochu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Nový Měsíc

16 hod.20min starý Měsíc.

Další informace »