Česká astrofotografie měsíce - Říjen 2015

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Zatmění

Uznání a copyright: Jiří Štekl (http://)

Popis: Canon 600D, ohnisko 400mm, f/5.6, ISO 100 až 3600, měsíc v zatmění byl nasnímán ve třech expozicích s posunem +/- 1EV, úprava v ACR.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Německo,Zirkelstein,Saské Švýcarsko

Datum pořízení: 28.09.2015

Optika: Canon EF 400mm f/5.6 L USM

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


22. vesmírný týden 2026

22. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 5. do 31. 5. 2026. Měsíc po první čtvrti dorůstá k úplňku. Venuše je na večerní obloze opravdu výrazná a zdánlivě se přibližuje Jupiteru. Teoreticky by měl být večer vidět i Merkur. Velmi nízko na ranní obloze začíná být vidět Saturn. Sluneční aktivita je zatím nízká. Parádní zážitek přinesl testovací let IFT-12 Super Heavy Starship. Úspěšné byly i malé rakety, evropská Vega-C a Electron. Čína úspěšně vyslala další tříčlennou posádku na svou stanici Tiangong. Devadesátky se dožívá Jan Kolář, který komentoval přistání Apolla 11 na Měsíci. Je to i 60 let od prvního amerického měkkého přistání na Měsíci.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Hodina Jupiterovy rotace

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2026 obdržel snímek a video Karla Sandlera s názvem „Hodina Jupiterovy rotace“ Soutěž Česká astrofotografie měsíce je, jak již název naznačuje, zaměřena zejména na fotografie. Ovšem vesmír není statický, na obloze se vše pohybuje, a to od těch

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Náladovka měsíc+venuše

venuše + měsíc(6%) a mezi smrky Elnath

Další informace »