Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2016  >  Květen  >  Východ Slunce nad Klementinem

Česká astrofotografie měsíce - Květen 2016

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Východ Slunce nad Klementinem

Uznání a copyright: Tomáš Tržický (http://)

Popis: Na snímku je kotouč vycházejícícho Slunce deformovaný průchodem atmosférou. Záběr byl záměrně pořízen v okamžiku, kdy Slunce prochází při pohledu z Petřína za sochou Atlanta držícího nebeskou klenbu na vrcholu astronomické věže Klementina. Panorama Prahy doplňují věže Týnského chrámu.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Praha

Datum pořízení: 21.04.2016

Optika: zrcadlový objektiv MTO 500/8

Montáž: fotografický stativ, kulová hlava

Snímač: Pentax K-5

Zpracování: Snímek je upraven pouze mírně, sloučením jednoho záběru snímaného do formátu RAW vyvolaného na světla a na stíny. Bez ořezu.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


32. vesmírný týden 2020

32. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 3. 8. do 9. 8. 2020. Měsíc bude v úplňku. Jupiter a Saturn jsou vidět celou noc, po půlnoci už je vysoko také Mars a nad ránem je vidět Venuše. Koncem týdne bychom mohli mít šanci na pozorování setkání tří komet. Slunce ukazuje skvrny i protuberance. Zvyšuje se aktivita meteorického roje Perseid. K Marsu už letí i americké vozítko Perseverance. Přistává posádka Crew Dragonu z ISS. Bude startovat Falcon 9 a popoletí Starship SN5? Před 100 lety se narodil novozélandský amatérský astronom, rekordman v pozorování proměnných hvězd, objevitel komet, a spoluobjevitel supernovy 1987A, Albert F. A. L. Jones.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Velká kometa roku 2020

  Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2020 získal snímek „Velká kometa roku 2020“, jehož autorem je Václav Paveza   Kometa, někdy též zvaná vlasatice, byla dlouho v historii nositelem špatných zpráv. Zejména pro vládce a vojevůdce. Těm vždy něco vyvěštila, ať byli na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Konjunkcia C /2020 F3 s M53

Rozdiel v jasnosti cca 3m je dosť zjavny

Další informace »