Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2016  >  Červenec  >  Transit ISS přes Slunce

Česká astrofotografie měsíce - Červenec 2016

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Transit ISS přes Slunce

Uznání a copyright: Jakub Kolář

Popis:

16 snímků z videa. Ze začátku hrozila nízká oblačnost, která naštěstí rychle ustupovala. Celý přelet přes Slunce trval přibližně jednu sekundu.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Prostějov

Datum pořízení: 10.07.2016 9:11 SELČ

Optika: Sky-Watcher 90/910

Montáž: EQ

Snímač: Canon EOS 600D, sluneční folie Baader Astrosolar

Zpracování:

Startrails, PhotoFiltre

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


15. vesmírný týden 2026

15. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 4. do 12. 4. 2026. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer je nízko nad západem jasná Venuše a vysoko nad jihozápadem podobně výrazný Jupiter. Pod Plejádami je ještě slabý Uran. Aktivita Slunce je nízká, ubylo i skvrn. Posádka lodi Orion mise Artemis II úspěšně obletěla Měsíc a je na cestě zpátky k Zemi. Proběhlo 34. opakované použití prvního stupně rakety Falcon 9. Startoval také Atlas V s družicemi sítě Leo. Před 65 lety se člověk vydal na oběžnou dráhu kolem Země.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

LDN 1448

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2026 obdržel snímek Zdeňka Vojče s názvem „LDN 1448“ Březnové kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce, kterou zaštiťuje Česká astronomická společnost, vyhrál snímek s názvem „LDN 1448“ astrofotografa Zdeňka Vojče. Objekt označovaný jako LDN 1448, známý

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

R3 panstarrs

Vznikala za počasí -2°C bezvětří téměř ideální. Kometa zaznamenaná přibližně na 1/3 vzdálenosti mezi hvězdou Markab k Sheatu v Pegase přesněji RA/DEC 23h 07m +19°51' Jasností mi připomíná časy s podzimním Lemmonem někdy na přelomu září a října

Další informace »