Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2016  >  Srpen  >  Perseidy poprvé

Česká astrofotografie měsíce - Srpen 2016

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Perseidy poprvé

Uznání a copyright: Václav Hýža (http://www.vaclavhyza.cz)

Popis: Toto je můj první pokus vyfotit perseidy. Noční krajiny fotím něco málo přes jeden rok. Na perseidy jsem do přírody chodil jako pozorovatel, ale po zhlédnutí perseidů od Petra Horálka jsem se rozhodl techniku focení perseidů vyzkoušet. Nastudoval jsem si to z článků od Petra Horálka a tipl si, jak asi to udělal. Výsledek vidíte. Na snímků je krom perseidů i silné světelné znečištění Krnova ( vlevo ) a Opavy ( vpravo ).

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Slezská Harta

Datum pořízení: 12.08.2016

Optika: Nikon D7200, Samyang 10mm,

Montáž: Star Adventurer

Zpracování: Všechny snímky byly vyfoceny na montáži. Snímal jsem od 0:02 do 1:52. Nasnímáno 226 snímků. Pozadí oblohy: 16 snímků + 3x DF. Perseidy: 183 snímků + 20x DF - z tohoto množství byly perseidy zachyceny na 13-ti snímcích. Krajina: 3 snímky + 1x DF ( vyfocena následující den ). Kalibrace v Mraw, registrace v PTGui, spojení + další úpravy v PS.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


30. vesmírný týden 2024

30. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 7. do 28. 7. 2024. Měsíc po úplňku je vidět především v druhé polovině noci a dopoledne. Planety jsou nejlépe vidět ráno a Saturn už od půlnoci. Zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je na střední úrovni. Po večerních přeletech ISS tu máme její přelety přes Slunce a Měsíc. Sledujeme dění kolem návratu Falconů do služby i kolem lodi Starliner. Uplynulo 105 let od narození významného českého astronoma Luboše Perka, který zemřel teprve nedávno ve věku 101 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Východ Měsíce

Fotoaparát Nikon COOLPIX B500

Další informace »