Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2016  >  Říjen  >  Lovec oznamuje příchod zimy

Česká astrofotografie měsíce - Říjen 2016

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Lovec oznamuje příchod zimy

Uznání a copyright: Pavel Váňa (http://www.pavel-vana.cz)

Popis: Letní noční obloha láká všechny tím, že je teplo, že jde vidět blízko k centru Galaxie. Zimní noční obloha toho ale také nabízí hodně. Přeci jenom v souhvězdí jednoho lovce, který oznamuje příchod zimy, je vidět jedna velmi krásná mlhovina. Mrazivé noci slibují kvalitní oblohu a člověk se jen tak nezapotí. Navíc nikdo nezapomene na ty krásné zimní meteorické roje, které jsou velice bohaté. Zima toho nabízí opravdu hodně!

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Švarná Hanka, Beskydy

Datum pořízení: 08.10.2016

Optika: Tokina 11-16 mm

Montáž: Stativ

Snímač: Canon EOS 60D

Zpracování: Mozaika 23 x 25 s
Ohnisko: 11 mm
Clona: 3.2
Složení v PTGUI a dodělání v Adobe PS6

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa Crew Dragon

Další informace »