Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2017  >  Duben  >  Mesačná Kométa

Česká astrofotografie měsíce - Duben 2017

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mesačná Kométa

Uznání a copyright: Matúš Motlo (http://www.astronom.cz/motlo/)

Popis: \"Mesačná kométa\" - ako je to myslené? Pravdepodobne jemné oblaky alebo hmla rozptýlili mesačné svetlo preexponované na snímke do jedného smeru, čo vytvorilo dojem kometárneho chvostu.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Bezovec, Slovensko

Datum pořízení: 01.04.2017

Optika: Objektív 18 mm

Snímač: Canon EOS 700D

Zpracování: Krivky boli upravené v PS CC. Ďalej som tam spojil ďalšiu snímku s kratšou expozíciou, ktorá zobrazila popolavý svit.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa Crew Dragon

Další informace »