Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2017  >  Duben  >  Povrch Ganymeda - Dosiahnuteľný Amatérmi

Česká astrofotografie měsíce - Duben 2017

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Povrch Ganymeda - Dosiahnuteľný Amatérmi

Uznání a copyright: Matúš Motlo (http://www.astronom.cz/motlo/)

Popis: Priemerné podmienky na Slovensku a v Česku dovoľujú len málo pekných snímok planét. Občas sa podarí fotografia až na toľko, že odhalíme veľmi malé detaily. Na snímku je zväčšený snímok Jupitera a Ganymeda, pričom na jeho povrchu sú viditeľné výtrysky z kráteru Osiris a tmavá oblasť Galileo.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Plevník-Drienové

Datum pořízení: 14.04.2017

Optika: Celestron C9.25 XLT

Montáž: HEQ-5 Pro GoTo

Snímač: Zwo ASI224MC

Zpracování: Snímok bol spracovaný v AS!2, Registaxe 6 a PS CC. Ganymede bol spracovaný samostatne kvôli rozdielu jeho a Jupiterovej jasnosti, predpoveď Ganymedovho povrchu bola spravená vo WinJupos.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


30. vesmírný týden 2021

30. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 7. do 1. 8. 2021. Měsíc po úplňku ubývá k poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a později také Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. K ISS míří nový modul Nauka, ale hned po startu měl problémy s hlavním pohonným systémem. Vrtulníček Ingenuity uskutečnil na Marsu již desátý let. Před 50 lety odstartovala k Měsíci mise Apollo 15.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Částečné zatmění slunce a přelet ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2021 obdržel snímek „Částečné zatmění Slunce a ISS“, jehož autorem je Pavel Prokop Slunce, Měsíc a kosmická stanice ISS. Co mají tyto rozdílné objekty společného? Zdánlivě téměř nic. Slunce je téměř dokonalá „koule horkého plazmatu“ o průměru 1 392

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Variace na zastínění úplňku Měsíce

Průchod zastínění měsíčního úplňku postupně komínem, střešními ventilátory a mraky

Další informace »