Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2017  >  Duben  >  Povrch Ganymeda - Dosiahnuteľný Amatérmi

Česká astrofotografie měsíce - Duben 2017

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Povrch Ganymeda - Dosiahnuteľný Amatérmi

Uznání a copyright: Matúš Motlo (http://www.astronom.cz/motlo/)

Popis: Priemerné podmienky na Slovensku a v Česku dovoľujú len málo pekných snímok planét. Občas sa podarí fotografia až na toľko, že odhalíme veľmi malé detaily. Na snímku je zväčšený snímok Jupitera a Ganymeda, pričom na jeho povrchu sú viditeľné výtrysky z kráteru Osiris a tmavá oblasť Galileo.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Plevník-Drienové

Datum pořízení: 14.04.2017

Optika: Celestron C9.25 XLT

Montáž: HEQ-5 Pro GoTo

Snímač: Zwo ASI224MC

Zpracování: Snímok bol spracovaný v AS!2, Registaxe 6 a PS CC. Ganymede bol spracovaný samostatne kvôli rozdielu jeho a Jupiterovej jasnosti, predpoveď Ganymedovho povrchu bola spravená vo WinJupos.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


24. vesmírný týden 2024

24. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 10. 6. do 16. 6. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Planety můžeme pozorovat pouze nízko na ranní obloze, nejvýše je Saturn a Mars. Na Slunci je stále ještě hodně skvrn. V sobotu 8. 6. došlo navíc k silné erupci s nadějí na polární záři. Kosmická loď Starliner byla konečně vypuštěna a úspěšně dorazila k Mezinárodní vesmírné stanici. SuperHeavy Starship ohromila při 4. testovacím letu přistáním obou stupňů na mořskou hladinu. Před 180 lety se narodil W. R. Brooks, mj. spoluobjevitel známé komety 12P, jejíž prach je nyní dobře vidět i ze Země.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2021 S3 PanSTARRS

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2024 obdržel snímek „C/2021 S3 PanSTARRS“, jehož autorem je Miloš Gnida   Dnešní vítězný snímek soutěže Česká astrofotografie měsíce, který pořídil astrofotograf Miloš Gnida, nám přináší pohled hned na několik astronomických objektů. Jednak,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Skvrny na Slunci

Fotoaparát Nikon COOLPIX B500

Další informace »