Česká astrofotografie měsíce - Červenec 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

100_5657

Uznání a copyright: Ivan Kordač

Popis: Vážení, rád bych se podělil o úlovek, respektive zážitek, který se opakuje jen pár dnů v roce, když jsem se postavil k pravé patě Staroměstské mostecké věže, viz odkazy na internetu, před předpokládaným západem slunce, dočkal jsem se mimo napjatých chvil, zda mraky opět jako poslední dny zahalí západní obzor, nebo ne, neobyčejného zážitku, stavitelského umění a mysticismu Karla IV. a jeho stavitelů. Škoda, že bouřka vyčistila prach, takže fotoaparát neozbrojený filtry, i oči, dostaly dost zabrat... takže vybírám jen pět nejdůležitějších a nepřesvícených fotek.Ponechávám v původní velikosti pro případný výřez, k případnému dalšímu zpracování dalšími nadšenci (do GIFu), děkuji za shovívavost.

Technické údaje a postup:

Datum pořízení: 23.6.2007 20:26 - 20:35

Optika: 4MPix Kodak Easy Share DX6490

Zpracování: bez úpravy

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


42. vesmírný týden 2019

42. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 14. 10. do 20. 10. 2019. Měsíc je ve fázi mezi úplňkem a poslední čtvrtí. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je velmi nízká. Zemřel první člověk ve volném kosmu, Alexej Leonov. Na ISS pokračuje série výstupů do volného kosmu, nyní kvůli výměně baterií. Družice ICON se po dvou letech dočkala vypuštění. Před 30 lety byla vypuštěna k Jupiteru sonda Galileo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Podzimní mléčná dráha během novoluní v Beranu s božími muky

Další informace »