Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2017  >  Prosinec  >  M52+NGC7635 Bublinka+NGC7538

Česká astrofotografie měsíce - Prosinec 2017

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

M52+NGC7635 Bublinka+NGC7538

Uznání a copyright: Martin Pospíšil (http://www.astrofotky.cz\~ampospisil)

Popis: Tuto oblast jsem si vybral kvůli její pestrosti, různorodosti a barevnosti. I když hlavními objektem je NGC7635 Bublinka, v okolí jsou i další pro oko atraktivní objekty.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Konojedy

Datum pořízení: 29.8./30.8.2017

Optika: Skywatcher ED80, rovnač/reduktur Skywatcher 0,85x

Montáž: CG5-GoTo Adv., Lacerta MGEN přes hledáček

Snímač: Canon EOS1100D Modifikovaný

Zpracování: 31x8min, ISO800, PixInsight

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


26. vesmírný týden 2025

26. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 16. 6. do 22. 6. 2025. Měsíc projde novem a večer se objeví u Merkuru. Ještě před novem však zakryje Plejády. Velmi nízko na večerní obloze je Merkur a jen o trochu výše Mars. Ráno je vidět hlavně Saturn a Venuše. Aktivita Slunce je střední. Probíhá sezóna viditelnosti nočních svítících oblak (NLC). Prototyp Starship S36 explodoval. Solar Orbiter nahlédl poprvé na póly Slunce a Proba-3 už zvládá dělat úplná zatmění Slunce na oběžné dráze Země. Mise Axiom-4 k ISS byla opět odložena. Před 110 lety se narodil astronom Fred Hoyle, který nám přinesl pojem Big Bang, neboli Velký třesk. Před rokem začala novodobá Česká cesta do vesmíru.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC3718

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2025 obdržel snímek „NGC 3718“, jehož autorem je astrofotograf Zdenek Vojč   12. dubna 1789 namířil astronom William Herschel svůj dalekohled směrem k souhvězdí Velké medvědice a objevil zde mimo jiné mlhavý obláček galaxie NGC 3718. Téměř přesně 236

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slnko

Slnko H-alfa

Další informace »