Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2019  >  Leden  >  Zatmění Měsíce nad Svratouchem v2

Česká astrofotografie měsíce - Leden 2019

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Zatmění Měsíce nad Svratouchem v2

Uznání a copyright: Milan Žejdlík (https://www.facebook.com/MatrixImagesCZ/)

Popis: Koláž snímků pořízených během zatmění Měsíce dne 21.1.2019. Jednotlivé fáze jsou zachyceny v rozmezí od 04:36 až 07:45 hod.
Fotografie byla pořízena v obci Svratouch na Vysočině.

Technika: Nikon D7000 + Tamron SP AF 70-300mm

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Svratouch

Datum pořízení: 21.01.2019

Zpracování: Verze 2 ... Zpracováno ve Photoshopu

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


14. vesmírný týden 2026

14. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 30. 3. do 5. 4. 2026. Měsíc bude v úplňku. Večer je nízko nad západem jasná Venuše a vysoko nad jihozápadem podobně výrazný Jupiter. Pod Plejádami je ještě slabý Uran. Aktivita Slunce je lehce zvýšená, především vidíme hodně menších skvrn. Probíhají poslední přípravy na odpočet startu rakety SLS s lodí Orion, která pošle misi Artemis II na cestu kolem Měsíce. Zároveň bylo oznámeno zrušení stanice Gateway u Měsíce. Český VZLÚ podepsal dohodu s ESA o spolupráci na družici AMBIC. Před 60 lety se první umělou družicí Měsíce stala Luna 10.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter, přechod Io a jejího stínu

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2026 obdržel snímek Karla Sandlera s názvem „Jupiter, přechod měsíce Io a jeho stínu“ Pohlédneme-li v současné době na noční oblohu, pravděpodobně nás zaujme jasný objekt, nacházející se nyní v souhvězdí Blíženců. Nejedná se o žádnou jasnou hvězdu.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Zákryt Regula Měsícem

Snímek Měsíce a Regula před zákrytem.

Další informace »