Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2019  >  Leden  >  Měsíční stínohra

Česká astrofotografie měsíce - Leden 2019

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Měsíční stínohra

Uznání a copyright: Martin Podžorný (http://martinpodzorny.cz/ https://www.facebook.com/Martin-Podzorny-fotograf-photography-1625641057744194/)

Popis: Fotografii jsem pořídil z vrcholu Lysé hory v závěrečné fázi zatmění Měsíce, kdy Měsíc zapadal za obzor a zároveň vycházelo Slunce. Dlouhý stín hory se promítal do oblačnosti na horizont a v těsné blízkosti nad ním je ještě částečně zatmělý Měsíc, který zapadá nad pohořím Jeseníků. Díky výborným pozorovacím podmínkám je vpravo vidět i věž na nejvyšší hoře Jeseníků Pradědu ve vzdálenosti 106 km.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Lysá hora, Beskydy

Datum pořízení: 21.01.2019

Optika: Tamron 70-200/2,8, clona 5

Snímač: Canon EOS 6D

Zpracování: Zoner Proto Studio. Běžná úprava tonality, kontrastu a barev.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


9. vesmírný týden 2020

9. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 2. do 1. 3. 2020. Měsíc je mezi novem a první čtvrtí. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a také některé komety. Ráno je vidět nejlépe Mars, ale vylézá také Jupiter a Saturn. Česká firma S.A.B. Aerospace dokončila přípravy vypouštěcího zařízení – dispenzeru – družic, určeného pro raketu Vega. Před 200 lety se narodil americký astronom, objevitel komet, Lewis A. Swift.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

ufo 5

ufo

Další informace »