Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2019  >  Leden  >  Mliečny oblúk

Česká astrofotografie měsíce - Leden 2019

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mliečny oblúk

Uznání a copyright: Matúš Motlo (http://)

Popis: Mliečna dráha odfotografovaná z Observatorio del Roque de los Muchachos, La Palma. Zachytené v ranných hodinách 16.8., niekoľko dní po maxime meteorického roja Perzeidov. Na panoráme je vidieť oblasť Rho Ophiuchi, Mars, M31, ďalekohľady v observatóriu a mnoho červených hmlovín.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Roque de los Muchachos, La Palma

Datum pořízení: 16.08.2018

Optika: Samyang 24mm f1.4 @ f2.4

Montáž: statív

Snímač: Canon EOS 6D

Zpracování: PS CC, Image Composite Editor

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


43. vesmírný týden 2020

43. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 19. 10. do 25. 10. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer jsou nízko nad jihem Jupiter a Saturn, po půlnoci je velmi vysoko Mars. Ráno je vidět jasná Venuše. Aktivita Slunce je nízká. Na ISS dorazila nová tříčlenná posádka v Sojuzu MS-17. SpaceX připravuje test třímotorové Starhip. Blue Origin provedla po delší odmlce další suborbitální let New Shepard. Sonda BepiColombo proletěla kolem Venuše. Proběhl start s družicemi Starlink (č. 13) a brzy má letět další. Před 45 lety probíhal úspěšně výzkum Venuše sondami Veněra 9 a 10, které také pořídily první snímky povrchu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

LBN468 Temná a reflexní mlhovina škorpion

  Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2020 získal snímek „LBN468 - temná a reflexní mlhovina v Cefeovi“, jehož autorem je Tomáš Zábranský   Na naší obloze je několik souhvězdí, která nikdy nezapadají. Jsou tak blízko nebeského pólu, že se ani při největší snaze během

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mliečna cesta

Mliečna cesta

Další informace »