Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2019  >  Únor  >  Mesačný servis

Česká astrofotografie měsíce - Únor 2019

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mesačný servis

Uznání a copyright: Pavol Kostolný (http://www.facebook.com/pauliephotography)

Popis: Keď som videl prvý krát zatemnený Mesiac tieňom zeme, myslel som, že práve vyhasol. Myšlienkou bolo svetlo prinavrátiť späť z takmer vyhasnutého zdroja. Vždy existuje nádej a ľudia schopní do nás priniesť nové svetlo, aby sme mohli žiariť ďalej.
Fotografia vznikla v rozprávkovej zasneženej krajine pri treskúcej zime -15°C. Snímok je spojený z 3 fotiek pre krajinu, oblohu a druhú postavu na rovnakú ohniskovú vzdialenosť rovnakým smerom v rozmedzí asi pol hodiny.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Konská

Datum pořízení: 21.01.2019

Optika: Nikon D3300+Samyang 85mm f/1,4

Montáž: Skywatcher StarAdventurer

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


15. vesmírný týden 2021

15. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 12. 4. do 18. 4. 2021. Měsíc bude v pondělí v novu, objeví se na večerní obloze. Tu stále okupuje Mars v souhvězdí Býka. Ráno nad jihovýchodem pomalu vychází Saturn a Jupiter. Vrtulníček Ingenuity při testu před prvním pokusem o vzlet zaznamenal problém a přípravy se prodlouží. Na ISS je dočasně desetičlenná posádka, než se v sobotu vrátí na Zemi trojice kosmonautů v lodi Sojuz MS-17. Před šedesáti roky začala historie pilotované kosmonautiky, když Jurij Alexejevič Gagarin obletěl Zemi v lodi Vostok 1.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc stáří 2,3 dne

Další informace »