Česká astrofotografie měsíce - Září 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

milky way

Uznání a copyright: Jan Měšťan

Popis: Tento snímek Mléčné dráhy jsem pořídil opět společně s panem profesorem Markem Tyle a spolužákem Janem Kotkem ze střediska pod horou Paranal. Použil jsem drátěnou spoušť.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Paranal Basecamp (středisko pod horou Paranal, severní Chile - asi 120km jižně od Antofagasty)

Datum pořízení: 13.8. 2007, cca 3:05 - 3:06 (SELČ = +6h)

Optika: Fotoaparát: Zenit 11, Film: Fujichrome Sensia 400, Stativ: lehký fotografický stativ Velbon CX 300

Zpracování: Po vyvolání filmu došlo ke scannování příslušného políčka. Prvotní snímek byl nascannován ve formátu tiff, rozlišení 4000 dpi. Potom jsem snímek upravil v počítači v programu Adobe Photoshop 7.0 CE (zmenšení, převod formátu a popis obrázku, jas, kontrast, barevná křivka).

Postup: Expozice: 60sec., Clona: 5.6

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


8. vesmírný týden 2020

8. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 2. do 23. 2. 2020. Měsíc bude v novu, v první polovině týdne bude viditelný na ranní obloze spolu s planetami Mars, Jupiter a Saturn. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a končí viditelnost Merkuru. Večerní obloha nabízí také dvě komety. Podařily se všechny plánované starty v čele se sondou Solar Orbiter. Odloženy byly jen Starlinky. Před 90 lety si Clyde Tombaugh poprvé všimnul Pluta.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Halo

Další informace »