Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2023  >  Březen  >  Dvě hvězdy

Česká astrofotografie měsíce - Březen 2023

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Dvě hvězdy

Uznání a copyright: Čestmír Černý (https://www.facebook.com/cestmir.cerny.7)

Popis: Dobrý den, nevím jestli se tento snímek hodí do soutěže, ale zkusím to. Na snímku je dalo by se říci částečný zákryt Slunce Hvězdou. Jedná se o kapli v Broumovských stěnách, jménem Hvězda, protože její půdorys tvoří pěticípou hvězdu. Proto jsem snímku dal název Dvě hvězdy.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Křinice (u Broumova)

Datum pořízení: 02.03.2023

Optika: Canon EOS Ra + Canon RF 800 mm f/11 IS STM

Montáž: Ruce

Snímač: Canon EOS Ra

Zpracování: Zoner 14 PRO + Topaz DeNoise AI

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


21. vesmírný týden 2024

21. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 5. do 26. 5. 2024. Měsíc ve fázi kolem úplňku silně září na noční obloze a vlastně tím začíná období světlejších nocí, protože se blíží slunovrat. Planety večer vidět nejsou a na ranní obloze je pouze velmi nízko Saturn a snaží se vylézt i Mars. V koronografu SOHO budou v konjunkci Jupiter a Venuše. Aktivita Slunce je pořád docela velká, i když ve světle uplynulého týdne výrazně nižší. Pozorovatelé deep-sky objektů a komet jistě znají online web CzSkY.cz, který doznal dalšího vylepšení. New Shepard je zpět ve službě. Starliner na svůj let s posádkou stále čeká. Falcon 9 zaznamenal již 21. znovupoužití prvního stupně.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

V zajetí barev

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2024 obdržel snímek „V zajetí barev“, jehož autorem je Pavel Váňa   Kdo by neměl rád jaro, kdy po studených zamračených  dnech, skrovně prosvětlených hřejivými slunečními paprsky se příroda začíná probouzet. Zelenající se stromy jsou

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíční krátery a moře

Další informace »