Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2023  >  Březen  >  Mlhovina Růžice

Česká astrofotografie měsíce - Březen 2023

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mlhovina Růžice

Uznání a copyright: Jan Klíma (https://www.youtube.com/c/knightontrip/)

Popis: Mlhovina Růžice focená přímo z Prahy s dual-narrowband filtrem L-eXtreme. Celkem +- 5h expozičního času. Délka expozice jednoho snímku 300s.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Praha 6 - Břevnov

Datum pořízení: 01.03.2023

Optika: Tecnosky Apo 80/480 mm OWL FPL53 Series

Montáž: EQ6-R Pro

Snímač: ZWO 533 MC

Zpracování: Pixinsight + PS

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


18. vesmírný týden 2026

18. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 4. do 3. 5. 2026. Měsíc bude v úplňku. Večer je nízko nad západem jasná Venuše a o něco výše je Jupiter. Aktivita Slunce se zvýšila. Kometa C/2025 R3 (PanSTARRS) prošla zorným polem koronografů a zjasnila asi na 1 mag. V Polsku se díky českým astronomům podařilo nalézt železný meteorit z pádu výrazného bolidu 17. 4. Raketa New Glenn společnosti Blue Origin potřetí startovala a stejný první stupeň podruhé přistál, ale náklad nebyl dopraven. K ISS se přibližně po měsíci vydal další nákladní Progress. V roce 1006 byla v souhvězdí Vlka spatřena jasná supernova.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

LDN 1448

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2026 obdržel snímek Zdeňka Vojče s názvem „LDN 1448“ Březnové kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce, kterou zaštiťuje Česká astronomická společnost, vyhrál snímek s názvem „LDN 1448“ astrofotografa Zdeňka Vojče. Objekt označovaný jako LDN 1448, známý

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuša a Urán pri Plejádach

Ohnisko 200 mm, expozícia 15 s, clona 7,1, ISO 1600.

Další informace »