Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2023  >  Březen  >  Thorova Helma

Česká astrofotografie měsíce - Březen 2023

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Thorova Helma

Uznání a copyright: Jan Klíma (https://www.youtube.com/c/knightontrip/)

Popis: Thorova Helma focená přímo z Prahy s dual-narrowband filtrem L-eXtreme. Celkem +- 5h expozičního času. Délka expozice jednoho snímku 300s.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Praha 6 - Břevnov

Datum pořízení: 07.02.2023

Optika: Tecnosky Apo 80/480 mm OWL FPL53 Series

Montáž: EQ6-R Pro

Snímač: ZWO 533 MC

Zpracování: Pixinsight + PS

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


21. vesmírný týden 2024

21. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 5. do 26. 5. 2024. Měsíc ve fázi kolem úplňku silně září na noční obloze a vlastně tím začíná období světlejších nocí, protože se blíží slunovrat. Planety večer vidět nejsou a na ranní obloze je pouze velmi nízko Saturn a snaží se vylézt i Mars. V koronografu SOHO budou v konjunkci Jupiter a Venuše. Aktivita Slunce je pořád docela velká, i když ve světle uplynulého týdne výrazně nižší. Pozorovatelé deep-sky objektů a komet jistě znají online web CzSkY.cz, který doznal dalšího vylepšení. New Shepard je zpět ve službě. Starliner na svůj let s posádkou stále čeká. Falcon 9 zaznamenal již 21. znovupoužití prvního stupně.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

V zajetí barev

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2024 obdržel snímek „V zajetí barev“, jehož autorem je Pavel Váňa   Kdo by neměl rád jaro, kdy po studených zamračených  dnech, skrovně prosvětlených hřejivými slunečními paprsky se příroda začíná probouzet. Zelenající se stromy jsou

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíční krátery a moře

Další informace »