Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2008  >  Září  >  NGC 7662 - Modrá sněhová koule

Česká astrofotografie měsíce - Září 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

NGC 7662 - Modrá sněhová koule

Uznání a copyright: Tomáš Hynek

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: HaP JP Ostrava

Datum pořízení: 5. září 2008

Optika: Meade SC 12"LX200GPS (f/10) + SBIG ST8-XME

Zpracování: Automatické zaostření obrazu pomocí softw. FocusMax a provedení kalibrace autoguideru na středně jasné blízké hvězdě, naexponování příslušných snímků přes Clear, R, G a B filtry a naexponování příslušných kalibračních snímků. Základní zpracování v Irisu - příprava master snímků pro kalibraci, kalibrace snímků, registrace snímků, složení jednotlivých snímků do výsledného L a RGB obrázku. Ve Photoshopu složení výsledného LRGB obrazu, vyladění barev, další úpravy dle potřeby - rozmáznutí pozadí, doostření atd.

Postup: L=10x120 sekund (1x1 bin), R,G,B=10x30 sekund (2x2 bin)

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


48. vesmírný týden 2020

48. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 11. do 29. 11. 2020. Měsíc po první čtvrti dorůstá k úplňku. Večer jsou nízko nad jihozápadem Jupiter a Saturn, během noci stoupá vysoko Mars. Ráno je relativně nízko jasná Venuše. Aktivita Slunce je zvýšená, na povrchu stále najdeme skvrny. Ráno můžeme na ještě bezměsíčné obloze pozorovat kometu M3 ATLAS a loučíme se s kometou S3 Erasmus. Meteory z roje Leonid doplnil velký bolid, který skončil nad Alpami. Kosmická loď Crew Dragon úspěšně dorazila k ISS se čtyřčlennou posádkou. Z úspěšných startů vyčnívá neúspěch rakety Vega. Očekáváme start čínské sondy k Měsíci. Připomínáme výročí 170 let objevu Saturnova prstence C a 410 let objevu mlhoviny M42 v Orionu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Mars

  Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2020 získal snímek „Mars“, jehož autorem je Jakub Dobeš   Jistě si jej v říjnu každý všiml. Putoval s námi nocí jako velmi jasný objekt, zvečera vycházející na východě, aby se nám přes jih přenesl až k západu, kde se nám

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mars

Foceno mobilem dalekohled AR 152/760 mm okular 5 mm plus baarlow 2x

Další informace »