Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2008  >  Prosinec  >  Orion z kopule

Česká astrofotografie měsíce - Prosinec 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Orion z kopule

Uznání a copyright: Kateřina Onderková

Popis: Překvapilo mě jak se krásně objevila M42 na složenině pouze ze 2 snimku.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Hvězdárna a planetarium Johanna Palisy, Ostrava

Datum pořízení: 26.1. 2008

Optika: Panasonic DMC-LS60 na dalekohledu Coude

Zpracování: Na fotoapáratu jsem si nastavila funkci hvězdná obloha, expozici 60s., nasměrovala fotoapárat na Oriona a vyfotila. Po uplynutí expozice fotoaparát udělal ještě temný snímek a rovnou jej od snímku odečetl. Udělala jsem ještě jeden snímek a v Irisu jsem je posunula na sebe. Ve Photoshopu byly nastaveny úrovně. Žádné barevné korekce nebyly provedeny.

Postup: Expozice: 2 x 1 min.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


20. vesmírný týden 2021

20. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 5. do 23. 5. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko nad severozápadem Venuše a výše slábnoucí Merkur, který bude v pondělí v maximální elongaci. Nejvýše je večer Mars. Ráno jsou nad jihovýchodem Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. Sledujeme průlet komety T2 Palomar kolem hvězdokupy M3. Čína zaznamenala na Marsu úspěšné dosednutí přistávacího modulu mise Tianwen-1. Kromě pravidelných startů družic Starlink můžeme zaznamenat také chystanou zásobovací misi k čínské orbitální stanici. Před šedesáti roky proletěla kolem Venuše jako mrtvé těleso sonda Veněra 1. Šlo o první průlet kolem jiné planety.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Rossete HST

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2021 obdržel snímek   „Rosetta HST“, jehož autorem je Peter Jurista ze Slovenska     Dubnové kolo soutěže „Česká astrofotografie měsíce“ je za námi. A my tu máme další její vítěznou fotografii. Čeká nás tedy snímek mlhoviny

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M57 Prstenec

Další informace »