Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2009  >  Srpen  >  IC1805 - Heart Nebula and NGC896

Česká astrofotografie měsíce - Srpen 2009

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

IC1805 - Heart Nebula and NGC896

Uznání a copyright: Aleš Žabokrtský

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: obec Sadová, okres Hradec Králové

Datum pořízení: 23.-24.8.2009, 21:40 – 03:50 SELČ

Optika: Dalekohled: ED refraktor Sky-Watcher 80/600, Reduktor: ATC, Ohnisko: 300mm, Světelnost : 3.75, CCD kamera: Atik ATK-16 (Sony ICX-429 ALL), Filtr: Astronomik CCD H-Alpha 6nm, Pointace: refraktor Sky-Watcher 100/500 + CCD Meade DSI Pro + GPUSB, Montáž: EQ-6 SkyScan.

Postup: výsledná fotografie je složena z mozaiky šesti polí (každé pole 4x14min. - 2x2bin), protože je mlhovina pro moji sestavu rozsáhlá a nevešla by se jinak na snímek celá. Jednotlivé snímky a následnou mozaiku jsem složil v programu MaxIm DL a v programu Photoshop doladil úrovně a snímek doostřil. Na snímky nebyl aplikován DarkFrame ani FlatField.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


32. vesmírný týden 2025

32. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 4. 8. do 10. 8. 2025. Měsíc bude v úplňku a září nízko v jižních souhvězdích. Planety jsou vidět jen ráno s výjimkou Saturnu, který začíná být vidět celou noc. Blíží se k sobě Venuše a Jupiter. Aktivita Slunce se trochu zvýšila. Nad ránem máme poslední období pozorovatelnosti nárůstu padání meteorů roje Perseid bez svitu Měsíce. Na ISS dorazila čtyřčlenná posádka dlouhodobé mise Crew-11 a první stupeň Falconu 9 naposledy dosedl na přistávací plochu LZ-1. Blue Origin provedla 14. suborbitální let s lidskou posádkou během mise New Shepard NS-34. Kosmická loď Orion pro misi Artemis II byla natankována a vyzkoušeli ji astronauti ve skafandrech. 95 roků by oslavil Neil Armstrong.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Hmlovina Rozeta (detailný záber v palete farieb SHO)

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2025 obdržel snímek „Hmlovina Rozeta“, jehož autorem je astrofotograf Tomáš Dobrovodský Pohledy do nebe jsou téměř vždy úžasným zážitkem. Úžasným o to více, že kromě významu vědeckého nám mohou způsobit často i estetický či emocionální šok. A co teprve

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Trpasličí planeta Ceres

Snímek trpasličí planety Ceres. Pořízeno za úplňku.

Další informace »