Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2006  >  Červenec  >  soustava mlhovin: od D17, přes D137 až po D167 podle atlasu Coeli Novus 2000, nebo taky Labutí řasy, podle mě

Česká astrofotografie měsíce - Červenec 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

soustava mlhovin: od D17, přes D137 až po D167 podle atlasu Coeli Novus 2000, nebo taky Labutí řasy, podle mě

Uznání a copyright: Gaugg Pavel

Popis: Podmínky: 8 z 10 (Subjektivní bodové hodnocení. Čím vyšší hodnota, tím lepší podmínky.)

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Vamberk

Datum pořízení: 02.07.2006. začátek cca. 1h15min

Optika: Optika: Canon EOS 300D upravený, objektiv EF 200mm f/2,8 Montáž: Sky Watcher EQ6 Synta,

Zpracování: Zpracování: formát RAW, odečteny temné snímky, snímky složeny a zprůměrovány. Kombinace vyladěna ve photoshopu - nastaveno tmavé pozadí, vyladěny křivky a úrovně. Zvýšen kontrast a jas. Ve snímku zredukován šum.

Postup: Expozice: 14x5min. při 1600 ISO a světelnosti f/3,5 přes CLS filtr. Navádění bez pointace, pouze se zapnutou nahrávkou manuálně napointované PEC.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


30. vesmírný týden 2026

30. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 7. do 26. 7. 2026. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko na západě Venuše. Ráno je vidět Saturn a slabý Neptun, nízko nad severovýchodem také Mars a Uran. Aktivita Slunce je zřejmě jen přechodně nízká. Vyhledat můžeme kometu 10P/Tempel 2. Super Heavy Starship nakonec v noci na pátek po zážehu motorů neodstartovala k plánovanému 13. letu, odklad znamená další pokus v tomto týdnu. Před 15 lety jsme mohli naposledy sledovat na obloze raketoplán.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Postupka komety R3 PANSTARRS v Orionu

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2026 obdržel snímek Jakuba Kuřáka a Martina Maška „Kometa R3 PANSTARRS v Orionu“ „Uprostřed léta, kolem sedmnáctého dne měsíce července, se na nebi znenadání zrodila hvězda nesmírné velikosti a nádhery. Žádný z tehdy žijících lidí nikdy nespatřil nic, co

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

konjunkce venuse mesic

17.07. 22:08

Další informace »