Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  23. duben 2002

Astronomický snímek dne (APOD) - 23. duben 2002

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Nově rozšířená Mezinárodní kosmická stanice

Uznání: STS-110 Shuttle Crew, NASA

Jak nyní vypadá rostoucí Mezinárodní kosmická stanice (International Space Station - ISS)? Minulý týden raketoplán Atlantis dopravil a rozvinul první klíčovou páteřovou komponentu, a poté provedl kolem kosmické stanice inspekční oblet. Na snímku nahoře je ve středu vidět nově instalovaný příhradový nosník. Jsou též vidět různé typy modulů, robotické rameno, několik křídlovitých slunečních panelů, a zásobovací loď. Konstrukce ISS začala v roce 1998 a základní struktura by měla být pohromadě před rokem 2005.

Štítky: Kosmická stanice, ISS


43. vesmírný týden 2019

43. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 21. 10. do 27. 10. 2019. V neděli se vrací Středoevropský čas. Měsíc mění fázi od poslední čtvrti k novu. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je rekordně nízká. Proběhl první čistě ženský výstup do volného kosmu z paluby ISS. Před 50 lety se narodil čínský amatérský astronom, který je spoluobjevitelem komety Ikeya-Zhang, jež nás potěšila na jaře 2002.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíční momentka

Neni co dodat :-)

Další informace »