Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  16. červen 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 16. červen 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

APOD má jedenáct

Uznání a copyright: Herman Serrano

První APOD se objevil dnes před 11 lety, 16. června 1995. Přestože ten den ta stránka měla jenom 14 shlédnutí, tak jsme rádi, že dnes můžeme odhadovat, že APOD za posledních 11 let poskytnul přes 400 miliónů snímků s vesmírnou tématikou. Brzský začátek a skoro nezměněný formát umožnily, že se APOD stal konzistentním a navštěvovaným místem na webu, který je jinak plný změn. Mnoho lidí ani neví, že APOD je nyní denně překládán do mnoha jazyků. Náš dík patří opětovně jak čtenářům, tak NASA, za jejich trvající podporu, ale jakékolik potenciální gratulační emaily posílejte prosím těm lidem, kteří vytvořili ty skvělé obrázky, často s význačným úsilím, takže APOD měl to štěstí přetrvat tolik let. Hodně z nich lze kontaktovat sledováním odkazů s uznáním pod obrázky. Některé z těchto snímků jsou na krásné koláži fantastické oblohy nad Marsem, kterou poslal nadšený čtenář APODu, dobře znalý digitálního zpracování obrazu. Kolik snímků APODu dokážete identifikovat?

Štítky: Apod, Eleven years old, Collage


40. vesmírný týden 2020

40. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 28. 9. do 4. 10. 2020. Měsíc bude v úplňku. Večer jsou nízko nad jihem Jupiter a Saturn, po půlnoci je velmi vysoko nad jihovýchodem Mars a nad ránem je vidět jasná Venuše. Aktivita Slunce je nízká. Minulý týden přinesl jen jediný, ale úspěšný, start čínské rakety. V tomto týdnu by mohla přijít startovací nálož až se třemi nebo dvěma starty denně. Před 100 lety se narodil italský inženýr Bepi Colombo, který navrhl gravitační manévry u planet (cesta k Merkuru kolem Venuše) a jmenuje se po něm evropská sonda k nejmenší planetě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Expedícia Perzeidy 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2020 získal snímek „Expedícia Perzeidy 2020“, jehož autorem je Robert Barsa   Slzy svatého Vavřince. Pravděpodobně jste toto pojmenování někdy slyšeli. Kdo byl svatý Vavřinec a proč o něm píšeme v tomto textu? Každý rok, okolo

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Saturn

Foceno v primárním ohnisku Canon eos dalekohled Bresser AR 152/760 mm

Další informace »