Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  31. červenec 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 31. červenec 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Možná metanová jezera na Titanu

Uznání: Cassini Radar Mapper, JPL, ESA, NASA

Have methane lakes been discovered on Saturn's Titan? That exciting possibility was uncovered from analyses of radar images returned last week by the robotic Cassini spacecraft now orbiting Saturn. The above image is a radar reflection from terrain near Titan's North Pole and spans a region about 200 kilometers across. Evidence that the dark areas might be pools of liquid hydrocarbons includes an extreme smoothness implied by the lack of a return radar signal, and apparently connected tributaries. If true, Titan would be only the second body in our Solar System, after Earth, found to possess liquids on the surface. Future observations from Cassini during Titan flybys might test the methane lake hypothesis, as comparative wind affects on the regions are studied.

Štítky: Saturn, Titan, Lakes


8. vesmírný týden 2021

8. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 2. do 28. 2. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer je dobře vidět pouze Mars. Venuše je nyní vidět alespoň v koronografu SOHO. Skvělý úspěch zaznamenala americká kosmonautika, když přistála úspěšně na Marsu už s pátým vozítkem v řadě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

planéty počas roku 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2021 získal snímek „Planéty počas roku 2020“, jehož autorem je Tadeáš Valent   Podivný rok 2020 je již za námi. I když nás na Zemi sužovaly nemalé problémy, obloha nad našimi hlavami se nezaujatě proměňovala, planety obíhaly okolo Slunce a

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

zákryt hviezdy Mesiacom

zákryt hviezdy SAO78596 6.5mag Mesiacom

Další informace »