Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  18. srpen 2007

Astronomický snímek dne (APOD) - 18. srpen 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

ISS nad observatoří Mont Megantic

Uznání a copyright: Guillaume Poulin (Astrolab du Parc du Mont-Megantic)

Tento surealistický pohled na časnou ranní oblohu 1. srpna nad jižním Quebekem vytvořila časová expozice. Oblohu zjasňuje pouze světlo ze skoro úplňku a zvýrazňuje kopuli 1.6m dalekohledu observatoře Mont-Megantic. Stínové postavy na vysutém chodníku jsou astronomové, kteří přerušili svoji práci, aby se podívali na Mezinárodní kosmickou stanici ISS na hlavou. ISS byla nejjasnější "hvězdou" na na měsícem osvětlené obloze a bylo snadné ji spatřit proti hvězdám pozadí ve vysoko letícím souhvězdí Pegasus.

Štítky: Observatoř, ISS, Mont-megantic


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrna

newton 150/750 + ZWO camera ASI 178

Další informace »