Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  25. červen 2007

Astronomický snímek dne (APOD) - 25. červen 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mezinárodní kosmická stanice se zase rozšířila

Uznání: STS-117 Shuttle Crew, NASA

Rozvoj Mezinárodní kosmické stanice ISS zase změnil její vzhled. Minulý týden ISS navštívil raketoplán Atlantis a přidal část nosníku Integrated Truss Structure, zrcadlovou k části přidané v září 2006 včetně druhých opravdu dlouhých rozkládacících slunečních panelů. Rozkládací sluneční panely jsou vidět u okrajů snímku nahoře, který pořídila posádka raketoplánu Atlantis poté, co opustila ISS při návratu na Zemi. Rozvoj tohoto předsunutého kosmického stanoviště lidstva v několika minulých letech lze vidět porovnáním snímku nahoře s minulými snímky. Nahoře je také vidět mnoho různých typů modulů, robotické rameno, další sluneční panely a zásobovací loď. Konstrukce ISS začala v roce 1998.

Štítky: ISS, Truss, STS-117


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa Crew Dragon

Další informace »