Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  27. listopad 2007

Astronomický snímek dne (APOD) - 27. listopad 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Kosmická stanice nad Jónským mořem

Uznání: STS-118 Shuttle Crew, NASA

Tento snímek Mezinárodní kosmické stanice (ISS) proti pozadí planety Země pořídila v srpnu posádka raketoplánu Endeavor. Posádka raketoplánu při své cestě k ISS stanici dozásobila, opravila a dokonce jí ještě kus přistavila. Po skončení jedinečných úkolů se posádka této jedinečné kosmické lodi vydala na okružní cestu kolem jedinečné kosmické stanice. Na snímku nahoře je vidět ISS při této inspekční cestě na pozadí Jónského moře. Vlevo je vidět bota Itálie a horní část protíná západní pobřeží Řecka a Albánie. Do horní části snímku je zapíchnutá hřbetní ploutev raketoplánu vzhůru nohama. V říjnu ISS navštívil raketoplán Discovery a na příští týden se plánuje další let raketoplánu k ISS.

Štítky: Kosmická stanice, Ionian Sea, Space Shuttle


22. vesmírný týden 2020

22. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 5. do 31. 5. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer se loučíme s Venuší, ale její tenký srpek může být zajímavý ve dne. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říkají o pozornost planety Saturn a Jupiter, nejníže je také Mars. Stále můžeme zkusit spatřit nějaké komety. Pozorování doplňují vláčky družic Starlink, jejichž 7. start nakonec proběhne až po nejočekávanější události jara, startu Falconu 9 s pilotovanou lodí CrewDragon, jejíž start je v plánu ve středu večer. Před 90 lety se narodil známý americký astronom Frank Drake.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Lunární X

Další informace »